Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySnowden varuje před Dropboxem, prý je pod dohledem NSA

Snowden varuje před Dropboxem, prý je pod dohledem NSA

Edward Snowden, který před rokem rozpoutal aféru amerických výzvědných praktik a který se nyní skrývá před americkou justicí v Rusku, varuje před používáním cloudové služby Dropbox. V rozhovoru pro server The Guardian ji označil za nepřátelskou vůči soukromí.

V rámci interview známý whistleblower poukázal na angažování bývalé ministryně zahraničních věcí během vlády George W. Bushe, Condoleezzy Rice, do správní rady Dropboxu. Podle Snowdena se jedná o jednoho z největších nepřátel soukromí.

Za svého působení ve vládě Spojených států měla Rice osobně dohlížet na fungování programu přísně tajného dohledu zvaného Hvězdný vítr (Stellar Wind), který byl zacílený na každodenní špehování Američanů po 11/9, a považovat jej za přínosný.

Bývalý analytik americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) uživatelům doporučuje, aby své soukromí svěřili službám, které jsou postavené na principech „Zero Knowledge“.

Jako příklad uvedl službu SpiderOak, která na rozdíl třeba od Dropboxu data šifruje už přímo v počítači uživatele a odesílá tak již zašifrovaná data. Mobilní aplikace je zdarma ke stažení pro Android a iOS. Zdarma může uživatel využívat kapacitu 2 GB, za příplatek 10 dolarů pak získá virtuální prostor až 100 GB.

[appbox appstore id360584371]

[appbox googleplay com.spideroak.android]

Edward-Snowden-contra-dropbox-ohmygeek-500x265

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře