Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkySnapchat nyní vlastní právo používat dle libosti všechny snímky, které v aplikaci...

Snapchat nyní vlastní právo používat dle libosti všechny snímky, které v aplikaci vyfotíte

Aplikace Snapchat se v posledních letech významně rozrostla a to i přes kontroverze, které je doprovázejí. Nejnovější z nich je dodatek v zásadách ochrany osobních údajů.

V tomto dodatku, který se do aplikace dostal v rámci poslední aktualizace, říká, že společnost Snapchat vlastní všechny fotografie v ní pořízené. To mimo jiné znamená, že Snapchat s fotografiemi v ní pořízenými můžeme nakládat zcela libovolně a použít je například k reklamně, či k distribuci.

Momentálně není zcela zřejmé, zdali jsou tato pravidla ve službě pouze kvůli tomu, aby si Snapchat tzv. „kryla záda“ při svém běžném provozu, nebo zdali odrážejí změnu politiky společnosti, o které budeme srozuměni v blízké budoucnosti. Doufejme, že se jedná pouze o planý poplach a naše fotografie budou v bezpečí.

Co na kontroverzní změny podmínek některých společností říkáte? Také vám občas způsobí mrazení v zádech, nebo jste přesvědčeni, že vaše fotografie jsou nezávadné a tudíž vám jejich případné zveřejnění nemůže nijak ublížit? Dejte nám vědět v diskuzi!

snapchat-account-loeschen_story

Zdroj: NeoWin

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře