Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkySmartwatch Fitbit Ionic jsou v Česku. A levné nejsou

Smartwatch Fitbit Ionic jsou v Česku. A levné nejsou

Přední světový výrobce wearables, společnost Fitbit, dnes zahájila prodej svých prvních chytrých hodinek Fitbit Ionic na tuzemském trhu. Doporučená cena je stanovena na 9 390 Kč.

Hodinky jsou vybaveny SpO2 snímačem, který v budoucnu umožní měřit např. spánkovou apnoe, vestavěným GPS senzorem, sadou dynamických sportovních tréninků, vylepšeným měřením srdečního tepu a voděodolností do hloubky 50 metrů.

Navíc také podporují bezkontaktní platby, chytré notifikace a celou řadu populárních aplikací a designových skinů, které si lze stáhnout v obchodě Fitbit App Gallery. Samozřejmostí je vestavěný hudební přehrávač, u baterie potom výrobce tvrdí, že poskytne výdrž na jedno nabití minimálně po čtyři dny. Nechybí ani funkce, na které jsou uživatelé Fitbit zařízení zvyklí, tedy automatické rozpoznání sportovní aktivity a analýza spánku na základě tepové frekvence uživatele.

Pozornost si zaslouží i unibody konstrukce z hliníku, která dává hodinkám luxusní vzhled. Displej Fitbit Ionic se chlubí jasem 1000 nitů a rozlišením 348 × 250 pixelů. Proti poškrábání je chráněn tvrzeným sklem Gorilla Glass 3. Pro data, tedy aplikace či hudbu, je připraveno úložiště v kapacitě 2,5 gigabajtu.

Chytré hodinky v současné době nabízí na tuzemském trhu hned několik prodejců.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře