Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySmartphony Huawei a Honor dostávají EMUI 9.0 s Androidem Pie

Smartphony Huawei a Honor dostávají EMUI 9.0 s Androidem Pie

Huawei nedávno oznámil, že prostředí Emotion UI 9.0, s nímž dorazily nové modely řady Mate 20, se objeví již brzy i v dalších smartphonech. Aktualizační proces pro devět starších telefonů byl zahájen během včerejšího dne. Zařízení, které už software obdržely, je však zatím jen naprosté minimum. Šíření mezi uživatele probíhá v jednotlivých vlnách, takže na váš konkrétní kousek update může dorazit klidně až za měsíc.

Kromě inovované nadstavby EMUI 9 a šikovné funkce GPU Turbo 2.0, která vylepšuje výkon telefonů ve hrách, přináší aktualizace také zbrusu nový Android 9.0 Pie a aktuální bezpečnostní záplaty společnosti Google.

Pro úplnost dodejme, že na Android Pie a EMUI 9 se mohou těšit majitelé smartphonů Mate 10 Pro, Mate 10, Mate 10 Porsche Design, Mate RS Porsche Design, P20 Pro, P20, Honor 10, Honor View 10 a Honor Play. Poznámka: ve výpisu chybí nepochopitelně model Nova 3, snad na něj Huawei nezapomene.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře