Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyNový smartphone Sony se blíží. Objevila se první fotografie Xperie Z1S

Nový smartphone Sony se blíží. Objevila se první fotografie Xperie Z1S

Na sociální síti Twitter byl zveřejněn první obrázek připravovaného Sony s komerčním označením Xperia Z1S. O provoz smartphonu se postará čtyřjádrový procesor a vybaven bude také operačním systémem Android Jelly Bean. K vydání nového modelu má dojít ještě do konce letošního roku.

Sony by mělo už za několik týdnů představit svůj další smartphone s androidem a nadstandardní výbavou.

Půjde s největší pravděpodobností o zmenšeninu vrcholného modelu Xperia Z1, která se prodává zatím výhradně v Japonsku prostřednictvím operátora NTT DoCoMo, a to pod názvem Xperia Z1 f.

Na další trhy včetně toho evropského telefon zamíří pod alternativní označením.

Smartphone nabídne HD displej s rozlišením s rozlišením 1280 × 720 obrazových bodů, který má úhlopříčku 4,3 palce.

Hlavní fotoaparát bude mít rozlišení 20,7 Mpx, přední fotoaparát potom 2 megapixely. Vestavěnou paměť 16 GB půjde zvětšit pomocí paměťových karet. Telefon by měl používat supervýkonný procesor Qualcomm Snapdragon 800 s taktem 2,2 GHz.

Další teorie předpokládá, že obrázek odhaluje T-Mobile variantu Xperie Z1 a nikoliv mezinárodní verzi zmenšené Xperia Z1 f.

BXAClQ7CUAIQJ2HZdroj: Twitter

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře