Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkySmartphone Samsung Galaxy S III se samovolně nevznítil. Majitel jej nejspíše zničil...

Smartphone Samsung Galaxy S III se samovolně nevznítil. Majitel jej nejspíše zničil v mikrovlnné troubě

Minulý měsíc se webem šířila zpráva, podle které jednomu uživateli z ničeho nic vyhořel smartphone Samsung Galaxy S III. O případu, který okamžitě vzbudil velkou pozornost, informovala takřka všechna média.

Nešťastný majitel ?vyhořené es trojky? nejprve tvrdil, že ke vznícení došlo v automobilu. Z telefonu se prý zakouřilo a pak začal hořet.

Poškozené Galaxy S III bylo posláno na analýzu do Velké Británie, kde nezávislá skupina pro vyšetřování požárů provedla několik testů a měření, aby zjistila, zda skutečně šlo o uživatelskou chybu nebo o závadu v hardwaru telefonu.

A jejich závěr byl nekompromisní: ?Jde o uživatelskou chybu?, tvrdí ve svém vyjádření. Jediný způsob, jak se jim podařilo stejného poškození docílit, byl ten, že telefon vložili do mikrovlnné trouby.

Poté, co vyšetřovatelé došli k tomuto závěru, majitel telefonu své původní prohlášení odvolal. Již netvrdí, že se nešťastná událost stala v autě, nýbrž se mu někdo jiný snažil utopený telefon opravit.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře