Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkySmartphone Huawei Ascend W2 směřuje do prodeje

Smartphone Huawei Ascend W2 směřuje do prodeje

Huawei oficiálně představil nový smartphone se systémem od Microsoftu. Ascend W2 není vrcholným modelem. Podle zveřejněných informací má 4,3palcový displej typu IPS s WVGA rozlišením. Fotoaparát vybavený LED bleskem je pouze pětimegapixelový.

Čínský výrobce by měl zanedlouho uvést nový model Ascend W2 také v Evropě. V Rusku a Nizozemí se má telefon začít prodávat během několika příštích týdnů.

Ascend W2 s Windows Phone 8 bude levný, to je jisté. Již delší dobu se diskutuje o ceně v rozmezí 5000 až 6000 korun. Výrobce doporučenou cenu ale zatím nekonkretizoval.

Ve výbavě telefonu najdeme kromě displeje s rozlišením 480 × 800 pixelů a fotoaparátu s 5Mpx snímačem také čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 taktovaný na 1,4 GHz, GPU Adreno 305 a 512 MB operační paměti.

Smartphone disponuje i moduly 3G, WiFi b/g/n,  Bluetooth 3.0 a vestavěnými 8 GB vnitřní paměti. Slot na microSD kartu ovšem chybí. Baterie má průměrnou kapacitu 1700 mAh.

Telefon je poměrně velký. Rozměry 134 × 67 × 9,9 mm nejsou mnohdy cizí modelům s pětipalcovým displejem. Nové Huawei má však jen 4,3palcovou obrazovku.

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře