Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkySmartphone HTC First je propadák. Ve Velké Británii se prodávat nebude

Smartphone HTC First je propadák. Ve Velké Británii se prodávat nebude

Největší mobilní operátor ve Velké Británii, EE (Everything Everywhere), odpískal prodej chytrého telefonu HTC First. Za tímto krokem stojí vlažný zájem uživatelů. První smartphone vytvořený pro Facebook s unikátním rozhraním Home už dříve pohořel u zákazníků AT&T.

EE vyřazením modelu First z nabídky uvolní místo pro smartphony, o které je ? či bude, větší zájem. Ukázalo se, že lidé na nové rozhraní neslyší; Facebook Home je v podstatě klasická uživatelská nadstavba Androidu. Zcela jinak vypadá odemykací obrazovka, úvodní obrazovka i řada dalších částí systému.

Nové uživatelské prostředí je silně propojeno sociální sítí, dá se ale říci, že zapomíná na všechno ostatní a proto používání dalších funkcí telefonu už tak pohodlné není.

HTC má přitom spoustu starostí a potřebuje prodávat co nejvíce svých zařízení. Již několik měsíců se potýká se slabými hospodářskými výsledky a dokonce už se začíná spekulovat i o odvolání ředitele Petera Chou.

Odrazit ode dna by se firma mohla v příštím kvartálu, do kterého už se promítnou prodeje modelu One.

FirstZdroj: GSMArena

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře