Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůRecenzeSmart Matches: potrénujte mozek a podpořte dobrou věc

Smart Matches: potrénujte mozek a podpořte dobrou věc

Jako vánoční dárek vstoupila na trh nová logická hra od českých vývojářů z Charity Apps. Smart Matches slouží k trénování kombinatoriky a představivosti, má ale i další unikátní rozměr. Jejím stažením automaticky putuje příspěvek Lékařům bez hranic, kteří v současné složité mezinárodní situaci pomoc rozhodně uvítají.

Vzpomeňme jejich záslužnou práci při loňském boji s nákazou ebola nebo dvě nešťastná bombardování nemocnic, ve kterých působili.

Smart Matches má tři možnosti hraní. Buď hráč proti telefonu nebo dva hráči proti sobě včetně online verze. Pro možný globální charakter byla za výchozí jazyk zvolena angličtina. Nijak to ale nesnižuje srozumitelnost hry. Při variantě hráč proti telefonu je možné nastavit dvě obtížnosti a určit si kdo začíná. Zatímco ve verzi „easy“ si každý může snadno osvojit strategii hry, verze „hard“ už vyžaduje notnou dávku přemýšlení a kombinatoriky, chcete-li telefon porazit.

Princip hry je jednoduchý. Jsou tři řady sirek, z kterých se střídavě odebírá libovolný počet sirek, vždy však to musí být v rámci jedné řady. Prohrává ten, na koho zbyde poslední sirka. Při online verzi mezi dvěma hráči na „dálku“ je čas na přemýšlení nad tahem omezen na 15 vteřin. Na displeji hráč vidí odpočet. Hra má čitelný a příjemný design a snadné ovládací prvky. Vždy se lze během hry jedním kliknutím dostat ke změně nastavení nebo začít novou hru.

5 1

2 3 4

Cenová politika je nastavena tak, aby byla dostupná každému. Logicky hra musí být placená, aby mohla generovat charitativní příspěvek pro Lékaře bez hranic. Jak vývojáři s nadsázkou říkají, hru si lze stáhnout za cenu malého piva a kdo si hraje, pomáhá.

Hru lze hrát i bez připojení (vyjma online verze). V tuto chvíli je ke stažení v Google Play pro mobilní telefony a tablety s Androidem, v App Store se objeví na konci ledna.

[appbox googleplay com.donate2charityapps.happymatches]

Video:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Výborná hra na rozptýlení. Hrál jsem si jí v tramvaji a stihl jsem 3x prohrát při hard verzi. Není to až tak snadný :O)

  2. Příjemná hra. Už se mi podařilo i vyhrát. Ale bylo to na easy nastavení.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře