Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySmart Banka nabízí multibanking také pro iOS a pro Android přidává Fio...

Smart Banka nabízí multibanking také pro iOS a pro Android přidává Fio a Creditas

Zjistit zůstatek na svém běžném účtu u Air Bank, Creditas, České spořitelny nebo Fio banky mohou nyní klienti MONETA Money Bank, kteří spravují své finance pomocí mobilní aplikace Smart Banka ve verzi pro telefony s operačním systémem iOS. Majitelé smartphonů s Androidem využívají prostřednictvím Smart Banky takzvaný multibanking pro zjištění svých zůstatků u Air Bank, České spořitelny a ČSOB již od začátku května tohoto roku, během léta přibyla mBank a nyní se nabídka Smart Banky i pro ně rozšířila o Creditas a Fio banku. S tímto významným vylepšením přichází Smart Banka ve své nejnovější verzi, která je zdarma ke stažení z obchodů App Store a Google Play.

Hlavní výhodou takzvaného multibankingu je zejména pohodlí uživatelů. Zatímco dříve se musel klient pro zjištění zůstatku na svých běžných účtech v jiných bankách přihlašovat do každého internetového nebo mobilního bankovnictví zvlášť, nyní mu stačí jedno přihlášení ve Smart Bance, a to pomocí otisku prstu, skenu obličeje nebo zadání PIN.

MONETA Money Bank dlouhodobě podporuje služby otevřeného bankovnictví dle směrnice o platebním styku (PSD 2), kam spadá i multibanking. Svá plně funkční rozhraní (API) společnost zpřístupnila třetím stranám již ke 13. lednu tohoto roku, kdy směrnice vstoupila v účinnost, a poskytuje všem plnou součinnost při implementaci.

Aplikace Smart Banka je historicky prvním mobilním bankovnictvím v České republice, které nabídlo možnost ovládání účtů ostatních bank.

[appbox appstore id1122443334]

[appbox googleplay cz.moneta.smartbanka]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře