Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySlováci nyní mohou plánovat vodácké výlety na serveru Mapy.cz

Slováci nyní mohou plánovat vodácké výlety na serveru Mapy.cz

Mapy.cz přidaly další novinku pro Slovensko. K leteckým snímkům nově přibyla betaverze plánovače vodáckých tras. S pomocí ikonky vodáka si lidé u našich východních sousedů naplánují trasu plavby po všech významných tocích, jejíž délku si navíc mohou přizpůsobit.

Plánovač vodáckých tras na Slovensku funguje stejně jako v Česku. Na mapě jsou zvýrazněny řeky, které se dají sjíždět. Díky plánovači si vodáci na nich naplánují trasu a dozvědí se tak informace například o délce vybraného úseku. U šesti řek, ke kterým získaly Mapy.cz data, byly přidány další rozšiřující vodácké informace.

Při plánování na řekách Hron, Orava, Revúca, Belá, Nitra, Čierny Váh se tak lidé dozvědí i to, kde jsou nejlepší nástupní a výstupní místa, jaké jezy, peřeje a přítoky je při plavbě čekají, které mosty a kempy budou míjet nebo kde se na cestě občerstvit. Informace o řekách budou postupně doplňovány o fotografie, které na Mapy.cz mohou přidávat samotní uživatelé.

S několika tisíci kilometrů vodních toků v mapových podkladech společnosti Seznam.cz se výhledově počítá i do verze pro mobilní zařízení. Naplánovanou trasu je možné prozatím uložit do funkce batůžek a případně vzít s sebou na řeku v tištěné podobě. Počet přístupů na Mapy.cz ze Slovenska stoupnul v červenci o více jak třetinu poté, co Seznam.cz přidal nové letecké snímky.

Připomeňme také, že aplikace Mapy.cz nabízí i offline podklady pro Slovensko a současně se v její funkci s ikonkou batůžku dají najít tipy na zajímavá místa v okolí, kde si aplikaci otevřete. Mezi blízké plány týmu Mapy.cz patří doplnění vodáckých tras o informace o počasí.

Aplikace Mapy_cz

Zdroj: seznam.seznamblog.cz

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře