Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkySledujte živě: Dá se přežít bez Googlu? Huawei ukáže, jak na to

Sledujte živě: Dá se přežít bez Googlu? Huawei ukáže, jak na to

Dnes od 14 hodin se můžete podívat na online stream z tiskové konference společnosti Huawei. Generální ředitel divize Huawei CBG Richard Yu na úvodní keynote akce HDD 2020 představí nejnovější inovace a technologie podniku, a zároveň nastíní, jak se firma do budoucna vypořádá s absencí Google služeb ve svých nových telefonech.

Mapy Google, mailový klient Gmail, přehrávač YouTube či obchod s aplikacemi Google Play. To jsou hlavní taháky operačního systému Android, nové chytré telefony Huawei se však musí kvůli americkým sankcím obejít bez nich. Čínská firma proto buduje vlastní ekosystém Huawei Mobile Services a snaží se o zapojení co největšího počtu vývojářů. Výrazně pomoci by jí měla nedávno představená platforma HMS Core 4.0, která má nabízet všechny důležité služby a vlastnosti pro úplný vývoj jakékoliv aplikace jako služby.

Huawei patří k předním výrobcům smartphonů a poskytovatelům techniky pro stavbu 5G sítě. Některé západní země, včetně Spojených států, ho však z účasti na budování kritické infrastruktury vyloučily. Podnik se navíc loni dostal na černou listinu Spojených států a přišel tak mimo jiné i o přístup ke službám Google.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře