Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkySlavná strategická série RollerCoaster Tycoon se brzy dočká pokračování, hra bude dostupná...

Slavná strategická série RollerCoaster Tycoon se brzy dočká pokračování, hra bude dostupná pro majitele iPhonu a iPadu

Milovníci strategií pozor! Pokračování známé strategické série RollerCoaster Tycoon míří na naše iPhony a iPady. Podle dostupných zpráv reboot ponese název RollerCoaster Tycoon 4 Mobile. Pod rebootem by mělo být podepsané nezávislé vývojářské studio On5 Games, jehož portfolio plní zdařilá mobilní hra Indie Pixel. Naděje, že se dočkáme hodnotné strategie jsou proto veliké.

Pokud jste zatím nehráli žádnou hru ze série RollerCoaster, dovolte nám malé představení. Původní RollerCoaster Tycoony byla série zdařilých strategických her, v nichž jste se stali řediteli zábavního parku, stavěli jste zázemí, stánky s jídlem a suvenýry, dráhy, houpačky, nejrůznější atrakce včetně horských drah a snažili se o to, aby váš park prosperoval. Nejzajímavější na celé hře přitom byla právě výstavba horských drah, které jste sestavovali hezky dílek po dílku včetně sešupů, otoček a dalšího vybavení jako byl fotografický automat, nebo vodní nádrž.

Každé specifikum dráhy přispělo k jejímu celkovému ratingu, který rozeznával mezi nudnými, dobře snesitelnými, zábavnými, ale i hrůzostrašnými horskými drahami. A to mělo efekt i na samotné zákazníky. Pokud jste vystavěli nebezpečnou dráhu s mnoha loopy, sešupy a vracečkami, návštěvníci parku na ni nechtěli kvůli strachu a žaludeční nevolnosti. Když jste vystavěli příliš mírumilovnou dráhu, tak na ní nechtěli zase kvůli nudě. Klíč k úspěchu byl potom ve schopnosti vystavět dráhu, která by byla zábavná pro většinu lidí a tím pádem by se stala dojnou krávou pro rozpočet parku.

Zní to dobře, že? Pokud se stejně jako my hry RollerCoaster Tycoon 4 Mobile už nemůžete dočkat, asi byste chtěli slyšet přesný datum vydání. Ten však zatím k dispozici není (oficiální web hry tvrdí, že „brzy“). Namísto toho se podívejte na přiložený trailer, nebo se na stránkách hry zaregistrujte do newsletteru – prý za to do hry dostanete dárek.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře