Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySláva surikatě! Žhavá aplikace Meerkat nabírá na popularitě

Sláva surikatě! Žhavá aplikace Meerkat nabírá na popularitě

Jako se stal Facebook, po něm Twitter, Instagram, Whatsapp či Viber hitem uplynulých let, je mobilní aplikace Meerkat doslova nejaktuálnějším trendem. Z běžného programu, který běžel jako součást sociální sítě Twitter, se stala v posledních dnech nejrychleji rostoucí sociální síť na planetě.

Kouzlo aplikace spočívá v její aktuálnosti. Nyní již samostatná síť pracuje s videem ve vašem telefonu a přenáší natáčený materiál živě do on-line prostředí – můžete tak sdílet aktuální pocity s přáteli. Funguje to podobně, jako Skype, ale s nekonečně mnoho uživateli. Před čtyřmi měsíci byla doplňkovou aplikací, dnes je Meerkat sociální službou o statisících uživatelích, byť převážně zatím ve Spojených státech.

Významně se na jejím vývoji promítá i hlad po co nejsyrovějších a nejaktuálnějších záběrech. Proto se podle komentátorů stane i hojně využívanou při nastávajících prezidentských volbách v USA. Mezi nejslavnější uživatele sítě se zařadil například herec Ashton Kutcher, který byl z projektu tak nadšený, že se stal i akcionářem, ještě v jeho začátcích. Mezi uživateli jsou již registrováni například herec Jared Leto, kandidátka na prezidenta Spojených států Hillary Clintonová nebo spoluzakladatel portálu Youtube.com, Chad Hurley.

Meerkat zatím běží pouze na operačním systému iOS, tedy pouze u produktů společnosti Apple. V budoucnu se pravděpodobně dostane také na Android a Windows Phone.

[appbox appstore id954105918]

2 1

Zdroj: Tisková zpráva

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře