Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySkype přichází se skupinovými videohovory pro iOS a Android

Skype přichází se skupinovými videohovory pro iOS a Android

Microsoft zpřístupnil skupinové videohovory v mobilních aplikacích Skype pro Android a iOS. Firma slibuje obraz ve vysoké kvalitě a křišťálově čistý zvuk. Překvapením je, že se nová funkce zatím nedostala také na platformu Windows Phone. Majitelé telefonů s tímto systémem si tedy ještě musí počkat.

Nová funkce v mobilních aplikacích pro Android a iOS umožňuje zprostředkovat videohovor až s šesti účastníky najednou, přičemž přenos obrazu probíhá v rozlišení 1080p, tedy Full HD. Při hovoru může každý účastník snadno přepínat mezi zadní a přední kamerou.

“Pro co nejlepší společné zážitky jsou skupinové videohovory v nádherné HD kvalitě a jsou optimalizovány speciálně pro zařízení, která používáte, což vám dává přirozený požitek z hovoru. Osoba, která právě mluví, je zobrazena ve větším okně uprostřed obrazovky. Zvuk je také křišťálově čistý, a to hlavně díky našemu SILK Super Wide Band audio kodeku v naší cloudové konferenční struktuře,” uvedl Microsoft na svém oficiálním blogu.

Skype+group+video+calling

V případě iOS není nová funkce dostupná pro iPhone 4, 4s ani pro pátou generaci přehrávače iPod touch. Tablety iPad 2, 3 a mini skupinové hovory sice podporují, ale s maximálním počtem tří videohovorů.

Nové verze aplikací Skype jsou prozatím dostupné pouze ve Spojených státech, ale brzy by měly být zpřístupněny i evropským uživatelům. Po celém světě budou videohovory dostupné během března, slibuje Microsoft.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře