Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySkype nebude fungovat na nejlevnějších mobilech s Windows Phone 7

Skype nebude fungovat na nejlevnějších mobilech s Windows Phone 7

V neděli večer byla uvedena finální verze ViOP klienta Skype pro platformu Windows Phone 7. Uživatelé však nemají velký důvod k radosti, protože aplikace je v mnoha ohledech nedokonalá. Další její nevýhoda pak spočívá v tom, že nefunguje na levnějších telefonech s verzí systému Tango.

Skype je totiž určen pouze pro smartphony s minimálně 512 MB operační paměti. Nejlevnější okenaté smarpthony ? Lumia 610 a ZTE Orbit, které se začnou prodávat v příštích týdnech, jsou však vybaveny jen 256 MB paměti.

To, že Skype na těchto modelech fungovat nebude, dnes potvrdili i samotní vývojáři. Podle svých slov prý ale tvrdě pracují na lepší optimalizaci kódu, díky čemuž bychom se tohoto programu mohli časem dočkat i na těchto telefonech.

Skype pro Windows Phone stále neumí pracovat na pozadí a nepodporuje push notifikace. Jeho používání je tak značně nepohodlné.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře