Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkySkvěle vybavený monitor BenQ EX2780Q je určen náročným hráčům

Skvěle vybavený monitor BenQ EX2780Q je určen náročným hráčům

Model EX2780Q je nejnovějším počinem společnosti BenQ v oblasti herních monitorů. Určen je pro profesionální hráče a soutěžní hraní, zejména akčních FPS (first-person shooter) her.

Displej úhlopříčky 27 palce má frekvenci 144 Hz, rozlišení 2 560 × 1 440 pixelů, dobu odezvy grey to grey 5 ms a statický kontrastní poměr 1000:1. Použitý panel pokrývá 95 % prostoru DCI-P3 a barevný výkon podtrhuje technologie HDRi, zdokonalující obraz inteligentním řízením ostrosti, jasu a kontrastu. Integrován byl také sensor automaticky ovládající jas obrazovky pro zobrazení všech detailů v každém okamžiku.

Moderní design monitoru je doplněn o metalicky hnědou základnu a mřížku ukrývající reproduktory. Sofistikovaný design dále umocňuje bezrámečkové provedení s ovládáním po pravé ruce na zadní straně panelu, využívající také joystick pro snadnější orientaci v OSD nastavení. Rychlou úpravu hlasitosti má možnost uživatel provést prostřednictvím kolečka na spodní hraně obrazovky.

Monitor v sobě ukrývá sestavu reproduktorů 2.1, tedy dva klasické 2W reproduktory a jeden 5W subwoofer. Zároveň lze měnit ekvalizér v pěti přednastavených scénářích pro Rock/Party, Cinema, Dialogue/Vocal, Pop/Live a Game. Pro připojení je možné využít konektory HDMI, DisplayPort a USB-C.

BenQ EX2780Q je vybaven Eye-Care technologiemi pro ochranu zraku uživatele. Low Blue Light a Flicker-free pozitivně ovlivňují zdraví očí při dlouhých herních seancích. Technologie Brigtness Intelligence Plus pak automaticky nastavuje jas a teplotu barev v závislosti na okolním osvětlení.

Herní monitor BenQ EX2780Q je dostupný za 12 999 Kč s DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře