Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeSkryté příběhy: poutavá pátrací hra pro děti i dospělé

Skryté příběhy: poutavá pátrací hra pro děti i dospělé

Češi jsou národem turistů, ale na výlety jim už zdaleka nestačí jenom mapa. Chtějí něco víc, a pokud cestují i s dětmi, potřebují je nejen na výlet do přírody navnadit, ale zároveň je během cesty smysluplně zabavit. Podle společnosti Tripeduca, která provozuje výletní aplikaci Skryté příběhy, si do svého mobilu stáhne výletní trasy denně několik desítek uživatelů.

Geolokační hra Skryté příběhy je jednoduchá aplikace, kterou si uživatel zdarma stáhne do chytrého telefonu. Je určena dětem již od 6 let a chytře propojuje svět mobilních technologií s historií a pobytem v přírodě.

Aplikace zatím obsahuje 42 tras, které vedou mnoha významnými i opomíjenými místy nejen v Praze, ale v celé České republice. Přímo ze smartphonu děti poslouchají hlas konkrétní historické postavy spjaté s daným místem, vracejí se v čase do zásadních okamžiků našich dějin, seznamují se s novou lokací a pomáhají postavě řešit její problémy tím, že na trase plní různé úkoly. Aplikace je užitečná nejen jako nástroj na zpestření výletů, děti díky ní získají také znalosti z historie, které pak mohou využít ve školní výuce.

[appbox googleplay cz.gameleon.sp]

[appbox appstore id1125920358]

Na konci trasy Skrytého příběhu si děti mohou navíc udělat selfie s historickou postavou a poslat ji kamarádům či sdílet na sociálních sítích. Nejznámějšími hrdiny Skrytých příběhů jsou například kníže Václav, Jan Žižka, praotec Čech či Einstein. Každá výletní trasa Skrytých příběhů má cca pět až osm zastavení, měří od jednoho do čtyř kilometrů a vede dobře přístupným terénem, aby ji zvládla opravdu celá rodina i třeba s dětským kočárkem.

V počtu stažení si zatím nejlépe vedou výletní trasy v Praze – Údolí nářků v parku Folimanka a příběh Zoo pod vodou ve Stromovce. Těsně za hlavním městem si lidé nejvíce stahují výlety v Jičíně, Kutné Hoře a také v Brně či v Lednici.

Do konce letošního roku bude v aplikaci Skryté příběhy přibližně 100 nových tras po celé České republice a v roce 2018 přibude dalších 150 výletních misí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře