Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyŠílený test: 600 smartphonů CAT B15 přejede několikatunový nakladač

Šílený test: 600 smartphonů CAT B15 přejede několikatunový nakladač

Podívejte se, co se stane, když 600 mobilních telefonů Caterpillar B15 v celkové hodnotě 4,6 milionu korun přejede pásový nakladač, který má hmotnost bezmála pět tun.

Cat B15 je zástupce nejodolnějších smartphonů s certifikací IP 67. Ta garantuje odolnost přístroje vůči vodě i prachu a navíc nad rámec tohoto standardu i garanci spolehlivosti při pádu z výšky 1,8 metru.

Že CAT B15 opravdu něco vydrží se teď známá americká firma, která se zabývá stále hlavně těžkým strojírenstvím, rozhodla ukázat v netradičním testu odolnosti, kdy jej konfrontovala se strojem, který je neporovnatelně těžší.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

 1. Když jsem ten smartphone viděl poprvé, tak jsem ze srandy říkal, že když je to CAT, tak to klidně může přejet buldozér CAT 😀 a ona to byla pravda 😀

 2. No, vlastně opravdový test byl ten chlap, co po nich přešel. Stroj je sice mnohem těžší, ale je pásový, což celou váhu rozloží na obrovskou plochu.
  Tlak vyvinutý tím strojem je cca poloviční oproti tlaku, který na to vyvinul ten dělník.

 3. pěkná reklama, ale ve výsledku to není nic překvapivého, síla se rovnoměrně rozloží, tohle by vydržel i plasták S5 🙂

 4. @haw: plasťák S4 mi nedávno spadnul cca z půl metru a celé sklo displeje rozkřachlé, takže jestli někdo tvrdí že Samsung něco vydrží, tak já říkám že nevydrží VŮBEC NIC.
  @Aolorn: stroj nebyl pásový ale má normální kola

  • Tak to se podívejte na video ještě jednou , protože stroj zvela očividně pásy má . Viz třeba 0:42 – zajímavé trojúhelníkové kolo .

  • tak si to klidně spočítej, prostě by to vydržel, mimochodem a říkám to znova, gorilla glass je tvrzené sklo, je tvrdé, ale křehké, cokoliv, co spadne na zem rupne.. a už vůbec s tím nemá co do činění plast, ale ruplo ti sklo tvl.. plast ti ještě pomohl, že kdyby spadl na roh, tak to do jisté míry odpruží.. né, s některými nemá cenu diskutovat, nemáte základní vědomosti a akorát ukazujete, jak jste masírováni marketingem..

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře