Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyŠikovná aplikace přemění váš smartphone na herní ovladač k PC

Šikovná aplikace přemění váš smartphone na herní ovladač k PC

Od teď už nehrozí, že vám gamepad, který jste odložili na poličku, protože zrovna nemáte co hrát, zapadá prachem. Naopak ho budete mít neustále u sebe a nezmeškáte tak žádnou neočekávanou pařbu.

Společnost Ideuum rozšiřuje funkčnost své aplikace GestureWorks Gameplay i na platformu Android. Za 15 dolarů si můžete zakoupit šikovný software, který váš tablet nebo smartphone s tímto operačním systémem přemění na kapesní gamepad.

Aplikace umožňuje konfiguraci tlačítek zcela dle představ hráčů a jejich požadavků. Když budete chtít, můžete zvětšit směrový kříž a tlačítka umístit kamkoli na displej, abyste je měli přímo pod prsty a hra se vám tak dobře ovládala. Jednotlivým ovládacím prvkům lze také přiřazovat různé funkce. Nebo si z webu GestureWorks Gameplay můžete stáhnout některou z 200 vytvořených šablon a všemu nastavování se vyhnout.

Na první pohled vše vypadá docela dobře, v žádném případě však nepropadejte iluzi, že řešení GestureWorks plně nahradí klasický ovladač. Osobně si nedokáži představit, že bych s telefonem nebo tabletem v ruce hrál několik hodin v kuse. Ergonomie tedy asi bude velkým problémem. Na hardwarovém ovladači také tlačítka „cítíte“, když je zrovna mačkáte, což při „matlání“ prsty na displeji samozřejmě nehrozí.

Stahujte:

;

Zdroj: Engadget

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře