Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeShellrazer: Nejlepší titul tohoto roku na scéně?

Shellrazer: Nejlepší titul tohoto roku na scéně?

Zatímco brány App Store se titulu Shellrazer otevřely již koncem roku 2012, Google Play ho přivítal až v únoru tohoto roku. A to je jenom dobře, protože by to opravdu byl tah vedle, kdyby se tento skvost, který se dostal  na přední příčky žebříčku světových webů, nenabízel i na platformě Android.

Z vlastní zkušenosti vím, že u herních titulů je mezi šílenosti a zábavou přímá úměra. Shellrazer se už od pohledu na screenshoty jednoznačně neřadí k těm, které bychom označily za normální. Nebo aspoň mě nepřijde v pořádku si udělat z želvy lešení, z kterého čouhají hlavně. Ovšem neberte to jako urážku, ba naopak. Přijít na trh s hrou, která je po všech stránkách zkrátka jiná, je prostě terno. Proto tento titul už teď vítám s náruči dokořán.

Hratelnost (10/10)

Před samotným hraním zhlédnete komiks s pár snímky, které vás uvedou do celého dobrodružství. Dozvíte se například, že jste v roli želvího honáka a jedna z želv se chystá na výroční cestu za želví samičkou přes království goblinů. Chcete-li tuhle cestu zdárně dokončit, nezbývá vám než „osedlat“ krunýř svého přítele s krunýřem, přizvat si na palubu pár kámošů a vydat se na cestu. Nevím jak vám, ale zápletka se mi zatím jeví jako skvělá. Má to všechno. Žena, zbraně, hrdinové, dobrodružství.

Během hraní budete křižovat obrovskou mapu a čeká vás přes 75 úrovní, které budou plné všelijakých goblinů a jiné havěti. Zpočátku vám budou vaši soupeři připadat k míchu a obzvláště ti, kteří budou na vás dělat nálety v doprovodu balónku. Během tří, čtyř kol si ale i tito „pěšáci“ projdou vylepšeními a už nebudou taková ořezávátka jako předtím. Jejich balonky se obrní a napadne vás i nějaký ten orel bombardér. Hra je co se týče nabídky nepřátel opravdu znamenitá a tak se můžete těšit na to, že se pustíte do křížku s více než 50 typy záškodníků.

Abych to upřesnil s tím, že si dáte pár kámošů na palubu. Během vaši dobrodružné výpravy budete narážet i na úrovně, které krom toho že vám dají progres, tak i osvobodíte další hrdiny, co vám pomůžou. Začínáte s jedním hrdinou na krunýři, ovšem toto číslo můžete navýšit až na konečně číslo tři, takže vaše želva spíše poté připomíná chodící lešení.

mzl.cixhfgxs.320x480-75

Ze začátku budete zachraňovat jednotlivé hrdiny po cestě a nebudete muset ani moc vybočovat od kursu výpravy. To se ale s postupem času změní a bude na vašem zvážení, zda si zajdete kvůli záchraně hrdiny nebo ne.

Začínáte s jedním hrdinou, který je vybaven kulometem. Postupným osvobozováním hrdinů se seznámíte s Jessem – orc s kanónem, Klangem – kovář který vás bude v průběhu bitvy dávat hrdiny do pucu, Eddyem – chlapec s brokovnicí, Curtisem – válečný mág a s dalšími 10 hrdiny. Každého z hrdinů můžete za určitý počet mincí posouvat na další úrovně. K dispozice je 7 úrovní, přičemž každé navýšení úrovně zahrnuje i „perk“. Díky němu například hrdina s kulometem na úrovni 4 má 30% šanci, že ochromí nepřítele a na 5 úrovni se váš hrdina sám pomalu léčí.

Před začátkem každé mise si vyberete, kdo bude mít tu čest se usadit na krunýř a pořádně zatopit nepřátelům. V tom, kdo usedne, máte volnou ruku. Maximálně však 3 hrdinové. Hrdiny poté vybavíte výstrojí, které se ve hře nachází desítky. Výstroj buďto zakoupíte, nebo z některých tažení vám bude dána jako odměna.

Díky výstrojí se vám do „statů“ přičtou další významná procenta, díky kterým můžete ovlivnit nejeden výsledek boje. Výstroj má vliv jak na vaši obranu, tak i útok. Například navýšení poškození o 5 % proti pozemním a vzdušným jednotkám nebo navýšení odolnosti brnění o 10 %.

Zpočátku není moc důležité, jestli zvolíte vylepšení spíše na lepší útok proti vzdušným a pozemním jednotkám nebo větší ničivost proti budovám. Ale později, kdy už nebudete procházet misemi, jak nůž máslem, začnou tato vylepšení dávat smysl.

mzl.qhbjyzum.320x480-75

Ve hře funguje i obchod, kde si můžete za mince získané v boji zakoupit jak jednotlivé části výstroje, které se neustále vylepšují, tak i speciální krmivo pro vašeho želvího partnera. Díky tomuto krmivu budete moc zapojit do útoku i vašeho želvího přítele. Po aktivaci krmivo požvýká a následně použije proti vašim nepřátelům. Některé krmivo je pouze dočasní ochromí a některé je zase naprosto vyřídí. A to mi věřte, je to opravdu skvělá podívaná když si želva poválí chilli papričky na jazyku a poté jimi spálí všechny gremliny.

Má oblíbená sestava byl chlapec s kulometem, brokovnice Eddye  a kovář Klang. Kulometem jsem pálil na všechno, co se hnulo, brokovnicí řešil nepřátelé co jsem si pustil příliš k tělu a kovář mě po celou dobu doplňoval zdraví tam, kde jsem ho ztrácel. Ovšem ani toto ale není nějaká všemocná trojka. Byly mise, kde jsem se změnám v sestavě nevyhnul.

Ovládání (9/10)

Jedná se o multidotykovou hru, díky čemuž se vám otevírá spousta možnosti jak kombinovat útoky vašich tří hrdinů. Pravda, že tyto možnosti jsou omezeny počty vašich rukou a i multitouch má své neduhy. Například míření s mágem Curtisem byl občas opravdu heroický výkon. Ale i tak jsem byl za typ tohoto ovládání vděčný.

Hra vás hned od začátku bude instruovat, jak a kde se co ovládá. I později v průběhu hraní vám bude připomínat, abyste aktivovali sprint (ano, sprint u želvy), jelikož jste blízko cíle.

Kontrola ovládacích prvků bude opravdu křest ohněm pro vaše prsty. Pokud jste někdy přemítali nad tím, jestli jsou vaše prsty hbité, tato hra vám poskytne odpověď.

mzl.ttdvpfdk.320x480-75

Grafika (10/10)

Zkrátka, pastva pro oči. Autoři se neskutečným způsobem vyřádili na vizáži hry a docílili toho, že je všechno i do toho nejmenšího puntíku dokonalé. Naprosto jsem byl uchvácen ze ztvárnění želvy a jejího arogantního pohledu. Jestli stejně jako já jste schopni ocenit nápad, tak tady jsou ho tuny. Kdybych měl grafiku ohodnotit ve třech slovech, použiji slova nádherná, veselá, kreslená. Koukněte na video, to mluví za vše.

Zvuky (9/10)

Jelikož se jedná o pořádnou řežbu, bude vás doprovázet na každém kroku rock. Ale pozor, ne žádná odrhovačka. Bicí, elektrické kytary. Ale přitom se stále jedná o velmi rytmickou hudební kulisu. Do toho všeho skvělý zvukový efekt kulometu a praskajících balónků, který je čas od času doplněn řádným výbuchem bomby.

Vývojáři hře vdechli obrovskou slušnou dávku humoru. A to po všech stránkách. Pokud se rozhodnete hru upustit během hraní v nepříznivé situaci, vyprovodí vás zvuk slepice, který vám má naznačit jen jedno. „Rozmyslete si to, srabe.“

mzl.qjizcnnv.320x480-75

Suma Sumarum

Tady se není velice o čem bavit. Jednoznačně titul, který by měl projít pod vašima rukama. Stahujte.

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře