Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkySeverní Korea nabídne soudruhům vlastní smartphone s Androidem

Severní Korea nabídne soudruhům vlastní smartphone s Androidem

Šílenství kolem chytrých mobilních telefonů zasáhlo už i totalitní Severní Koreu. První smartphone „Made in KLDR“ má světu dokázat, že země není sto let za opicemi, a že také umí vyrobit přístroje používající moderní technologie. Nad kvalitou telefonu Arirang (AS1201) s Androidem Ice Cream Sandwich se rozplýval i vůdce Kim Čong-un.

Podle státem kontrolovaného zpravodajského kanálu KCNA (Korean Central News Agency) se mladý severokorejský despota nedávno osobně zastavil v továrně, kde se telefon vyrábí, aby se ujistil, že vše běží podle plánu.

Kim během návštěvy údajně ocenil tvůrčí vynalézavost a vlastenecké nadšení zaměstnanců, kteří položili pevné základy pro sériovou výrobu mobilních telefonů.

A seznámit se stihl také s výkonem a kvalitou balení modelu AS1201 Arirang, který by měl podle ujištění zástupců výrobního závodu disponovat fotoaparátem s mnoha megapixely.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Arirang/“/]

Zdroj: Northkoreatech

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře