Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkySettle Up (Dlužníček): Mějte skupinové výdaje pod kontrolou s iPhone a Android...

Settle Up (Dlužníček): Mějte skupinové výdaje pod kontrolou s iPhone a Android aplikací

Bioport Software Labs, společnost specializující se na vývoj mobilních aplikací, oznamuje vydání zásadní aktualizace své aplikace Settle Up (Dlužníček) s mnoha novými funkcemi. Dlužníček, který je k dispozici již od roku 2011, je nezbytnou aplikací pro přátele, spolubydlící, nebo kolegy, kteří potřebují udržet pořádek ve společných výdajích.

Aplikace se hodí, když plánujete výlet ve skupině nebo párty a neustále řešíte ?kdo co platil? a ?kdo by měl platit teď?. Celkem si Dlužníčka stáhlo více než 100 000 lidí, průměrné hodnocení je 4,7 hvězdičky a k dispozici je překlad do 16 jazyků.

Díky Dlužníčkovi mají uživatelé při ruce šikovnou aplikaci, která má za každých okolností přehled, kdo co zaplatil, kolik lidí se na platbě podílelo, a jak je možné dlužnou částku vyrovnat. Důvody proč vlastnit a používat tuto aplikaci podtrhuje vývojář a spolumajitel Bioport Software Labs, Vladislav Musial: ?Každý někdy vyrazil s partou na výlet a zjistil, že se vyskytla spousta společných výdajů, které je třeba zaznamenat a později vyřešit. Začne to plnou nádrží na první benzínce, následuje placením za parkovné, nákupem surovin na společné vaření a na závěr se zaplatí kreditkou v hospodě. Na konci povedeného výletu zjistíte, že celý seznam účtenek narostl do obřích rozměrů, a šance to rozumně rozpočítat, aniž by došlo k dohadům, je skoro nulová?.

Přesně s tímto záměrem byl Dlužníček navržen, avšak hodit se může i partě spolubydlících, kolegům v práci, rodinám a nebo párům, kteří chtějí mít mezi sebou srovnané účty.

Velkou výhodou aplikace je, že díky cloud synchronizaci komunikuje s telefony všech členů skupiny, kteří si Dlužníčka také stáhli. To jim následně dává možnost aktivně zadávat jednotlivé položky v rámci své skupiny. Dlužníček samozřejmě funguje i v offline režimu, kdy jeden uživatel zadává všechny potřebné informace a tyto informace sdílí s ostatními členy přes e-mail. Počet skupin a jejích členů není omezený a přeskakovat mezi nimi lze pohybem jednoho prstu. Aby závěrečné vyrovnání bylo co nejjednoduší, poskytuje Dlužníček rady o tom, kdo má platit příště. Sníží se tím poměrné částky a vyrovnání proběhne hladce.

Nová verze přidává mnoho malých, ale užitečných funkcí, které jistě mnozí uživatelé ocení. Jednou z nich je možnost pořídit fotografii účtenky a přiložit ji k platbě. Účet můžete také poslat e-mailem všem členům skupiny. Dlužníček také funguje pro všechny existující měny, což jistě ocení uživatelé cestující do zahraničí. Kurzy měn se automaticky stahují z internetu s možností ručních korekcí. Výsledné vyrovnání je také možno provést v libovolné měně.

Další funkcí po které uživatelé volali a kterou jsme přidali je vestavěný kalkulátor, který pomůže při zadávání platby. Velmi užitečná pomůcka, když je potřeba rozdělit jednu platbu mezi více lidí, například účet v restauraci. Tímto způsobem je možné přiřadit částky k jednotlivým členům skupiny (např. Martin: 2× káva po 25 Kč, 1× polévka po 20 Kč; Sam: 1× káva po 25 Kč, 1× hamburger po 120 Kč).

Když si v nové verzi Dlužníčka otevřete obrazovku ?Vyrovnat dluhy?, můžete označit dluh jako ?vyrovnaný? nebo ?částečně vyrovnaný?, což automaticky vytvoří platbu ?Srovnání dluhu?, čímž se dluh odmaže.

Klíčové vlastnosti

  • Synchronizace mezi iPhone a Android telefony – plně funkční i offline
  • Příjemné uživatelské prostředí a stylová grafika
  • Možnost mít více skupin a rychle mezi nimi přepínat
  • Kalkulačka pro dílčí platby
  • Možnost připojit fotografii účtenky
  • Seznam plateb s exportem na e-mail
  • Vyrovnání dluhů ve skupině – řešeno minimálním počtem transakcí
  • Rovnoměrné i nerovnoměrné dělení plateb
  • Podpora více měn
  • Přeloženo do 16 jazyků

Stahujte z App Storu a Google Play

Settle Up (Dlužníček) je k dispozici pro iPhone, iPad a iPod Touch za 2,69 ? celosvětově prostřednictvím App Store v kategorii Finance. Na Google Play je také k dispozici verze pro Android.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře