Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyŠestipalcová Nokia Lumia 1520 se předvádí na nových fotkách. Zatopí těm nejlepším

Šestipalcová Nokia Lumia 1520 se předvádí na nových fotkách. Zatopí těm nejlepším

Na internet se dostaly další fotografie chystaného špičkového tabletofonu Nokie, který je známý pod kódovým označením Bandit. Nové obrázky ukazují design novinky v celé kráse. A nechybí ani porovnání velikosti s aktuálním top smartphonem Sony, modelem Xperia Z1. Lumia 1520 bude konkurencí už prodávaným phabletům se systémem Android.

Podle dostupných informací je Lumia 1520 vybavena šestipalcovou obrazovku s Full HD rozlišením 1920 × 1080 obrazových bodů. Na obrovský displej se vejde opravdu velký počet dlaždic operačního systému Windows Phone 8 ve verzi GDR3, která kromě nových funkcí přinese i podporu výkonnějšího hardwaru.

Nová Nokia se tak stane vůbec prvním zařízením se systémem Microsoftu, který bude používat čtyřjádrový procesor – v tomto případě konkrétně Snapdragon 800 od firmy Qualcomm.

Zadní část Lumie 1520, s oku lahodícím unibody designem, narušuje pouze mírný hrb, který ukrývá fotoaparát. Jeho rozlišení není známé, ale zřejmě bude použit stejný snímač jako v Lumii 925. Vestavěnou paměť s kapacitou 32 GB je možné zvětšit pomocí paměťových karet.

Protože mobilní divizi Nokie nedávno koupil Microsoft, bude nový tabletofon, který se začne prodávat ještě do konce roku, možná jednou z posledních Lumií se značkou Nokia.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/l1520bandita/“/]

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře