Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyŠeptanda: YouTube pro Android bude podporovat skutečný multitasking

Šeptanda: YouTube pro Android bude podporovat skutečný multitasking

Společnost Google pracuje na velké aktualizaci své aplikace YouTube pro Android. Největší změnou oproti stávající verzi má být vylepšený multitasking. Informaci zveřejnil jeden ze zaměstnanců Google, který už dříve předpověděl nové prostředí GMailu či vydání komunikačního nástroje Hangouts.

Vše má probíhat podobně jako na nových přístrojích z modelové řady Galaxy od Samsungu, na nichž lze provozovat funkci multi-window.

Pomocí tlačítka umístěného v rohu aplikace se má obrazovka rozdělit na dvě části, jejichž velikost bude možné upravovat.

Uživatelé budou moci sledovat video a přitom mít třeba zapnutý chat na Facebooku nebo procházet internetem. Dočkat bychom se měli také přehrávání zvuku na pozadí.

Uvidíme, jak na vydání aktualizovaného klienta zareagují ostatní vývojáři a za jak dlouho upraví své aplikace tak, aby uměly v novém režimu pracovat.

Nová verze YouTube by mohla být dokončena a vydána zhruba do šesti týdnů, předpovídá Ryan Matthews.

YouTube

Zdroj: AndroidPolice

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře