Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyŠeptanda: Špičkový velikán Samsung Galaxy Note III nabídne 6,3" displej

Šeptanda: Špičkový velikán Samsung Galaxy Note III nabídne 6,3″ displej

Na smartphony jsou příliš velké, na tablety zase podměrečné. Přístroje z produktové řady Galaxy Note patří do své vlastní kategorie. První generace měla displej s úhlopříčkou 5,3?, u druhé obrazovka narostla do velikosti 5,5?. Připravovaný ná

stupce by měl být dokonce ještě větší a přijít s 6,3? displejem. Miniaturizace rozhodně není současné krédo Samsungu.

Napsal o tom korejský deník Korea Times. Samsung mimo to, že připravuje nové modely, propaguje dlouhodobě technologii OLED a prý právě začal omezovat výrobu v továrnách, které produkují panely postavené na konvenční LCD technologii. ?Firma hodlá mnohem více investovat do OLED technologie a výroby pevných a flexibilních displejů,? uvedl zdroj, který si přál zůstat v anonymitě.

Specifikace připravované plácačky Galaxy Note III jsou neznámé. Vedle většího displeje přinese jistě také výkonnější procesor postavený na návrhu Cortex A15 a možná i baterii s větší kapacitou, díky které bude možné přístroj na jedno nabití déle používat.

ServeruSamMobile pak nedávno nepsal, že Samsung připravuje pro evropské trhy model Galaxy Note II s chudší výbavou a nižší cenou. Připravovaný model pravděpodobně nebude vybaven dotykovým perem S Pen ani panelem typu Super AMOLED.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře