Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyŠeptanda: Nokia představí na MWC 2014 supertelefon Lumia 1820 a tablet Lumia...

Šeptanda: Nokia představí na MWC 2014 supertelefon Lumia 1820 a tablet Lumia 2020

Bývalý největší prodejce telefonů na světě, společnost Nokia, podle serveru WMPoweruser připravuje několik nových smartphonů a jeden tablet. Nová zařízení by měla představit v únoru příštího roku na veletrhu Mobile World Congress.

Lumia 2020 je název pro chystaný osmipalcový tablet, o kterém se již nějakou dobu živě spekuluje. Přístroj by měl pohánět čtyřjádrový procesor Snapdragon 800, samozřejmostí pak bude přítomnost Full HD obrazovky s rozlišením 1920 × 1080 px, která zaplní většinu čelní části.

Na rozdíl od Lumie 2520 má novinka podporovat ovládání stylusem (doufejme, že se Nokia v den představení pochlubí také dostatkem aplikací, kde dotykové pero najde své uplatnění).

Další informace, které momentálně kolují internetem, se týkají Lumie 1820, budoucí vlajkové lodi finského výrobce v segmentu supersmartphonů.

V telefonu s hliníkovým unibody tělem by měl běžet operační systém Windows Phone 8.1. Tato Nokia by měla mít také fotoaparát Lytro s vysokým rozlišením, který bude umožňovat změnit zaostření snímku po jeho pořízení.

Mobilní veletrh MWC 2014 se uskuteční mezi 24. a 27. únorem. Na potvrzení nebo vyvrácení informací zahraničního portálu je tak stále ještě dost času.

LUMIA1820Zdroj: WMPoweruser

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Zasa až na nový rok a nie pred Vianocami? To snáď nikdo neuvadza na trh tak blbo telefóny ako Nokia.

    • Já bych dostupnost v obchodech viděl spíše až ve druhé polovině příštího roku. Dřív ne.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře