Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyŠeptanda: HTC má problémy s výrobou špičkového smartphonu One

Šeptanda: HTC má problémy s výrobou špičkového smartphonu One

Problémy tchajwanského výrobce mobilních telefonů, HTC, narůstají. Jeho finanční výsledky jsou nadále neuspokojivé, dalším velkým problémem bude nejspíše i zpoždění dodávek vrcholného modelu One, informoval o tom server GSMArena.

Nedávno představená novinka One patří mezi absolutní špičku, a to nejen po stránce hardwaru, designu ale také zpracování, na kterém si HTC dalo nebývale záležet.

Analytici, obeznámení se situací ve firmě, se domnívají, že HTC nestíhá vyrábět tolik smartphonů One, kolik by potřebovalo.

Na vině je nedostatek některých důležitých komponent potřebných pro výrobu. Konkrétně se jedná o jednu z částí fotoaparátu s UltraPixely. To je samozřejmě obrovská výhoda pro konkurenci jako je Samsung, který už tento čtvrtek představí model Galaxy S IV.

Do obchodů prý bude v dalších měsících dodáno pouze 800 tisíc až 1,2 milionu kusů One. Výrobce HTC přitom údajně počítal zhruba s osminásobkem.

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře