Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySeká se vám Android na výkonných mobilech? Podle Intelu není na vícejádrové...

Seká se vám Android na výkonných mobilech? Podle Intelu není na vícejádrové procesory dostatečně optimalizován

Asi už vás také někdy napadla otázka: Proč se ten Android i na těch nejvýkonnějších smartphonech, které jsou vybavené procesorem s dvěma nebo čtyřmi jádry, seká. Intel na to má odpověď, prý není dostatečně optimalizovaný na vícejádrové procesory.

Své odvážné tvrzení pak opírá o interní testování, které nedávno podnikl. Michael Bell, generální manažer intelovské divize pro mobilní zařízení a komunikaci, tvrdí, že plánovač procesů v Androidu není pro vícejádrové procesory dostatečně optimalizovaný.

Ve velkém počtů testů prý vícejádrové procesory podávaly nižší výkon, než jejich kolegové s jedním jádrem. Bell si myslí, že vše je otázka čipových sad a příslušných ovladačů.

Nenavezl se tak rovnou do tvůrců Androidu, Googlu, ale do konkurenčních výrobců mobilních čipů. Vyvstává tedy otázka, zda spíše nejde o snahu Intelu, jak upozornit na svou platformu Medfield, kam dosud spadají relativně slabší čipy s jedním fyzickým jádrem.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře