Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyŠéf Samsungu nečakaně oznámil rezignaci, chce dát šanci mladším

Šéf Samsungu nečakaně oznámil rezignaci, chce dát šanci mladším

Šéf Samsungu Electronics Kwon Oh-hyun nečekaně ohlásil rezignaci, přičemž jako důvod uvedl „bezprecedentní krizi“ ve firmě. Zároveň dodal, že dozrál čas k tomu, aby podnik vedli mladší lidé.

Pro jihokorejského výrobce to znamená další otřesy ve vedení poté, co dědice celého konglomerátu Samsung Group I Če-Jong odsoudili v srpnu za korupci na pět let do vězení.

Kwon Oh-hyun je jedním ze tří šéfů Samsungu. Svou rezignaci přitom nabídl právě v den, kdy firma oznámila prognózu rekordních kvartálních výsledků. Uvedla, že za třetí čtvrtletí očekává provozní zisk na úrovni 14,5 bilionu wonů (10,81 miliardy eur), k čemuž přispěly zejména vyšší ceny paměťových čipů.

„V době, kdy čelíme bezprecedentní krizi, je, myslím, pravá chvíle, aby firma začala znova, s novým duchem a mladým vedením, které dokáže lépe reagovat na výzvy rychle se měnícího IT průmyslu,“ uvedl čtyřiašedesátiletý Oh-hyun.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře