Šéf Samsungu nečakaně oznámil rezignaci, chce dát šanci mladším


Šéf Samsungu nečakaně oznámil rezignaci, chce dát šanci mladším

Šéf Samsungu Electronics Kwon Oh-hyun nečekaně ohlásil rezignaci, přičemž jako důvod uvedl „bezprecedentní krizi“ ve firmě. Zároveň dodal, že dozrál čas k tomu, aby podnik vedli mladší lidé.

Pro jihokorejského výrobce to znamená další otřesy ve vedení poté, co dědice celého konglomerátu Samsung Group I Če-Jong odsoudili v srpnu za korupci na pět let do vězení.

Kwon Oh-hyun je jedním ze tří šéfů Samsungu. Svou rezignaci přitom nabídl právě v den, kdy firma oznámila prognózu rekordních kvartálních výsledků. Uvedla, že za třetí čtvrtletí očekává provozní zisk na úrovni 14,5 bilionu wonů (10,81 miliardy eur), k čemuž přispěly zejména vyšší ceny paměťových čipů.

„V době, kdy čelíme bezprecedentní krizi, je, myslím, pravá chvíle, aby firma začala znova, s novým duchem a mladým vedením, které dokáže lépe reagovat na výzvy rychle se měnícího IT průmyslu,“ uvedl čtyřiašedesátiletý Oh-hyun.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Nadšenec do mobilních telefonů a šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz, Deník.cz a přispíval do rubriky Moderní život tištěného časopisu Týden. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.