Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyŠéf Amazonu chce přestěhováním průmyslu do vesmíru zachránit Zemi

Šéf Amazonu chce přestěhováním průmyslu do vesmíru zachránit Zemi

Podle zakladatele Amazonu by lidstvo mělo přesunout část těžkého průmyslu do vesmíru, aby zachránilo Zemi. Vizí úspěšného podnikatele je, že modrá planeta bude obytnou zónou a bude na ní jen lehký průmysl. „Nemusíme na Zemi produkovat těžkou energii. Můžeme stavět gigantické továrny na výrobu čipů ve vesmíru,“ uvedl v rozhovoru s Waltem Mossbergem úspěšný podnikatel.

Podle Bezose je nejlepší způsob, jakým dokážeme ochránit Zemi, to, že začneme kolonizovat vesmír. „Nechcete žít v upadajícím světě, kde musíte omezovat růst populace,“ řekl na technické konferenci v Los Angeles. „Energie je tady omezená. Přinejmenším během několika století… se všechen náš těžký průmysl přestěhuje mimo planetu,“dodal. Bezos, kterému patří i firma Blue Origin, testující kosmické lodě pro krátké orbitální lety turistů, rovněž poukázal na to, že úkoly, které stojí před lidstvem, vyžadují mnoho energie, jež není na Zemi k dispozici.

103681178-GettyImages-520716332.530x298

Zdroj: ReCode

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře