Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkySedmipalcový tablet Tesco Hudl je bestseller, v rekordním čase se prodalo 35...

Sedmipalcový tablet Tesco Hudl je bestseller, v rekordním čase se prodalo 35 tisíc kusů

První multimediální tablet vyráběný v režii Tesco jde na dračku. Za pouhé dva dny se prodalo více než 35 000 kusů. Informoval o tom generální ředitel obchodního řetězce Phil Clarke. Hudl je vzhledem k nízké ceně poměrně slušnou volbou, v jeho výbavě najdeme dokonce i čtyřjádrový procesor.

Hudl má displej o úhlopříčce sedm palců s rozlišením 1440 × 900 pixelů. Používá také operační systém Android 4.2.2 s řadou vlastních aplikací předinstalovaný na interní 16GB paměti, podporovány jsou micrSD karty.

Uvnitř je čtyřjádrový čip Rockchip s frekvencí 1,5 GHz. Nechybí WiFi, stereoreproduktory, konektory HDMI a USB, přítomen je také výstup na sluchátka a přední 2MPx a zadní 3Mpx kamery.

Baterie vydrží napájet zařízení zhruba po dobu 9 hodin.

Cena tabletu Hudl je 119 liber (zhruba 3 700 korun). Prodej započal 30. září ve Velké Británii, do Česka se novinka bohužel zatím nechystá.

Hudl-Tablet-High-Res-SoloZdroj: TechnoBuffalo

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře