Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkySedmá generace chytrého náramku Xiaomi má skvělé parametry i cenu

Sedmá generace chytrého náramku Xiaomi má skvělé parametry i cenu

Xiaomi Mi Band 7 přináší hlavně větší AMOLED displej, navíc s funkcí Always-On. Potěší i vylepšená odolnost vůči vodě, výrobce uvádí a do 5 ATM.  A super je i větší výdrž až 15 dní.

Chytré náramky od Xiaomi v podstatě odstartovaly celou vlastní kategorii zařízení. Ty tam jsou doby prvních modelů, které ještě ani neměly displeje a pouze krmily mobil daty o ušlapaných krocích. Sedmou generace Xiaomi Mi Band 7 uvedla čínská společnost minulý měsíc a přináší proti minulé generaci praktická vylepšení.

Ještě větší displej

Tou nejvýraznější a na první pohled viditelnou novinkou je větší AMOLED displej. Pořád se tedy jedná o chytrý náramek za lidovou cenu, ale i tak už nabídne parádně velký displej s úhlopříčkou 1,62″ proti minulé generaci s 1,57″. Na první pohled malý rozdíl, ale na ruce to poznáte a každý milimetr navíc se hodí. Podstatné je, že obrazovka je AMOLED a je skvěle čitelná i na sluníčku díky jasu až 500 nitů. Potěší konečně i podpora Always-On displeje, na kterém si základní informace můžete nechat zobrazené permanentě. Sice to bude stát něco výdrže, ale podstatné věci budete mít na hodinkách pořád viditelné.

Xiaomi Mi Band 7 nabídne více než stovku různých ciferníků a stylů displeje, takže si určitě vyberete. Výrobce dále slibuje, že náramek zvládne měřit až 120 různých sportovních aktivit. Stačí se zamyslet nad reálnou využiteností tolika funkcí, ale co je podstatné tak náramek dokáže měřit čas tréningu, srdeční tep a okysličení krve.

K moři i do bazénu

Potěší i zvýšená odolnost vůči vodě, kde výrobce garantuje až 5 ATM. Takové to když na každých digitálkách dříve psávali, že se s nimi dá potápět až do 50m. Každopádně tady znamená, že si náramek v klidu můžete vzít do bazénu nebo k moři, případně ho není třeba sundávat ve sprše.

Jak už je u chytrých náramků standardem, spárujete ho jednoduše jak s Androidem, tak i s iPhonem případně iPadem. Notifikace z telefonu a jeho aplikací jsou samozřejmostí a díky velkému displeji si je budete moci lépe přečíst. Stejně jako u minulé generace výrobce slibuje, že novinka se bude prodávat ve dvou verzích. Levnější bez NFC a nebo později za malý příplatek i s podporou bezkontaktního placení.

Dva týdny bez nabíjení

Potěší i větší akumulátor, který narostl ze 125 mAh u minulé verze na 180 mAh. Výrobce slibuje až 15 dní výdrže při nenáročném používání, s aktivním monitorováním tréningů a větším vytížením samozřejmě výdrž adekvátně klesá. Nabíjení je díky magnetickému konektoru jednoduché a není třeba hledat skryté konektory za gumovými záslepkami.

Xiaomi Mi Band 7 za parádní cenu

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7 koupíte za 1250 Kč s daní (49,84 €) v obchodě Tomtop. Výrobce garantuje dopravu zdarma a bez celních tahanic.

Technické parametry Xiaomi Mi Band 7

ROZMĚRY 46,5 × 20,7 × 12,3 mm
HMOTNOST 13,8 g
PÁSEK silikonový a vyměnitelný
DISPLEJ AMOLED s obrazovkou 1,62″ (192 × 490 px)
SYSTÉM vlastní, podporuje Android a iOS
DATOVÉ FUNKCE Bluetooth: 5.2
PAMĚŤ RAM 1 GB, úložiště 16 GB
AKUMULÁTOR Kapacita 180 mAh

 

Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře