Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkySea Hero v ČR: třetí nejvyšší počet stažení na světě

Sea Hero v ČR: třetí nejvyšší počet stažení na světě

Mobilní hru Sea Hero si dosud zahrálo více než 2,4 milionu lidí. Česká republika je s počtem stažení 180 tisíc třetí na světě – první dvě místa zaujímají USA s 288 tisíci a Čína s 203 tisíci (tyto země mají 30 krát/ 130 krát více obyvatel než ČR). V počtu stažení na tisíc obyvatel (17,15) obsadilo Česko druhou příčku za Albánií (17,7).

Hráč Sea Hero se stává mořeplavcem, který brázdí vody moří a oceánů a fotí jejich obyvatele. Při tom uplatní zejména svůj postřeh a smysl pro orientaci. Právě zhoršení schopnosti prostorové orientace je jedním z průvodních jevů Alzheimerovy choroby, která je nejčastější příčinou demence. Hraním hry lidé vědcům pomáhají tomuto procesu lépe porozumět a rozlišit, kdy je zhoršení schopnosti orientace přirozeným důsledkem stárnutí a kdy už symptomem nemoci.

Před nedávnem se celý projekt posunul dále a hra je nově adaptována i pro použití v klinickém prostředí, kde umožňuje měřit potenciální zlepšení schopnosti prostorové orientace u pacientů. Může být používána i při testování léků pro vyhodnocování účinnosti farmakologické léčby. Analýza veškerých nashromážděných dat by měla být dokončena do dvou let.

[appbox googleplay com.glitchers.catchhero]

[appbox appstore id1034383306]

4 2 5

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Hru som si stiahol aj hral. Ale:
    1. Uoha s fotenim lochneskej prisery ci co to je, je vysvetlena tak debilne, ze som to na prvych par pokusov vobec nespravil. Podla pokynov som sa snazil odfotit ju co najrychlejsie a pritom treba cakat, kym sa dostane pekne do hladacika.
    2. Ovladanie tej lodky je strasne na nervy. Jednoduche levely sa este daju, ale ked mam bojovat viac s ovladanim ako s priestorovou predstavivostou a pamatou, tak sa na to vykaslem.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře