Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkySe špičkovým smartphonem Sony Xperia Z pořídíte za 68 sekund 999 fotografií...

Se špičkovým smartphonem Sony Xperia Z pořídíte za 68 sekund 999 fotografií [video]

Jedním ze smartphonů, který na veletrhu CES vzbudil velký zájem a pozornost novinářů, byl zcela určitě model od japonské společnosti Sony. Xperia Z je smartphonem, který snoubí jedinečný design se špičkovou výbavou, kvalitním provedením a inovacemi.

Sony to s útokem na peněženky zákazníků myslí smrtelně vážně. Xperia T, která se mihla na okamžik ve filmu Skyfall, už dávala tušit, co nás brzy čeká a nemine. A skutečně, japonský výrobce nezklamal.

Xperia Z je osazena pětipalcovým Full HD displejem s hustotou 441 bodů na palec (ppi). Zadní části pak vévodí špičkový třináctimegapixelový fotoaparát se snímačem Exmor RS, který se může pochlubit světelností f/2.2 a schopností natáčet HDR video v rozlišení 1920 × 1080 px.

Aplikace Fotoaparát obsahuje poměrně dost funkcí a nastavení. Nechybí ani populární sekvenční režim (burst mode), který vám dovolí pořídit fotografie v rozlišení devět megapixelů rychle za sebou a z nich pak vybrat tu, která se vám nejvíce líbí.

Japonský výrobce deklaroval, že fotoaparát je schopný pořídit až 10 snímků za 1 sekundu. Jak ale ukazuje video níže, byl zbytečně skromný ? za 68 sekund dokáže zaznamenat neskutečných 999 fotografií.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře