Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkySbohem a díky! Google definitivně ukončil prodej Nexusu 5

Sbohem a díky! Google definitivně ukončil prodej Nexusu 5

Google definitivně stáhl z nabídky svého elektronického obchodu oblíbený smartphone Nexus 5. Firma se podle svého zástupce nyní začne více soustředit na prodej a marketing šestipalcového monstra Nexusu 6.

Jak americká společnost před časem slíbila, tak nakonec také učinila a dostupnost Nexusu 5 v obchodě Play Store je minulostí.

Pokud na tento smarpthone, který výbavou ani dnes svému majiteli ostudu neudělá, máte zálusk, neměli byste s nákupem příliš otálet. Jakmile se totiž u obchodníků vyprodají skladové zásoby, nelze již počítat s jejich doplněním. Telefon se přestal oficiálně vyrábět loni 11. prosince.

Nexus 5 je vybaven pětipalcovým displejem s Full HD rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů. Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 s frekvencí 2,3 GHz. K dispozici má přístroj 2 GB operační paměti a úložný prostor s kapacitou 16 GB nebo 32 GB. Ten není možné, na rozdíl od řady konkurenčních modelů, ale dále rozšiřovat pomocí paměťových karet.

V České republice je „pětkový Nexus“ k dnešnímu dni dostupný stále u velkého množství prodejců. Ale jen s pamětí 16 GB a otázka zní: jak ještě dlouho?

nexus-5-androidZdroj: GSMArena

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře