Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySanDisk představil brutálně rychlou CFexpress paměťovou kartu a další novinky

SanDisk představil brutálně rychlou CFexpress paměťovou kartu a další novinky

Veletrh IFA je v plném proudu a společnost Sandisk na něm představila svou dosud nejrychlejší paměťovou kartu Extreme PRO CFexpress Card Type B, u které využila technologii NVMe nové generace. Novinka je určena především pro fotografy a kameramany, kterým poskytne konzistentní nahrávání videa v rozlišení RAW 6K. V obchodech se karta objeví ještě průběhu letošního roku.

Mimo to Sandisk v Berlíně ukázal i nejrychlejší kartu na světě s kapacitou 1 TB formátu UHS-I SD2. K dostání bude koncem září a díky své kapacitě je předurčena pro pořizování videa ve 4K rozlišení a fotografování v sekvenčním režimu.

Dalším průlomovým produktem je světově první zařízení typu dva-v-jednom, bezdrátová nabíječka s automatickým zálohováním iXpand Wireless Charger . Tento nový produkt nabízí uživatelům současně nabíjení a lokální zálohování fotografií pro iPhony a chytré telefony s Androidem, které podporují technologii Qi. Toto řešení zajímavý způsob, jak bezpečně zálohovat digitální vzpomínky při rutinní činnosti, jakou je dobíjení telefonu. Dostupnost tohoto produktu v obchodech ovšem výrobce neoznámil.

Pro zákazníky, kteří hledají dodatečnou ukládací kapacitu pro svůj iPhone a chtějí na něm uvolnit místo pro další fotografie a videa, SanDisk zařadí do nabídky nový flash disk iXpand Flash Drive Go. Ani u této novinky nicméně neznáme cenu ani dostupnost.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře