Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeSamurai vs. Zombies Defense 2: Pařba s úchvatnou grafikou

Samurai vs. Zombies Defense 2: Pařba s úchvatnou grafikou

A máme tu další titul, ve kterém se postavíte proti starým známým zombíkům. Je sice pravda, že tento rok jako by se roztrhl pytel se zombie tématikou a jejich likvidací, ale pokud má hra ten pravý říz a lidi baví, proč ne. Bude se do této kategorie řadit i Samurai vs. Zombies Defense 2?

Hratelnost (9/10)

Hra vám dá vybrat ze dvou dostupných herních režimů. První režim je single player – příběh. Je to také hlavní režim, v němž se vydáte zachránit císařovnu ze spárů zpropadeného démona Shutene Doji. Druhý režim je multiplayer, kde se budete moct se střetnout se svými přáteli v boji o artefakty.

Před každou bitvou si zvolíte, s jakým hlavním hrdinou se rozhodnete jít do zbraně, a také vám přísluší vybrat si svého spojence. Těmi vám z počátku boudou farmáři, kteří  toho moc nevydrží a taky vám zase tolik nepomůžou. Ale postupně se propracujete k takovým partnerům, kteří už budou dělat svému poslaní pouze a jenom dobré jméno.

Máte možnost si do slotu navolit až 4 parťáky a každého z nich povyšovat na další úrovně. Postupně si zpřístupníte přes několik desítek asistentů, ze kterých poté vyberete ony 4, kteří budou stát po vašem boku. Parťáka ve zbrani si budete přivolávat vy sami, vždy během hry. Jejich omezení není stanoveno počtem, ale vašimi prostředky a taky záleží na tom, za jak rychle se vám možnost přivolat partnera obnoví.

unnamed

Před každým začátkem mise budete mít možnost vybrat si dvě schopnosti, se kterými půjdete zatápět zombíkům. Celkem své portfolio schopností budete moct navýšit až na 7. Ty vás samozřejmě budou stát stovky, ne-li tisíce dalších zlaťáků. Zpočátku budete mít na výběr pouze jeden jediný slot, s postupným progresem ve hře se vám ale tyto číslo slotů navýší.

Každou ze schopností můžete povýšit na další úroveň a díky tomu zvýšit její ničivou sílu. Dostanete možnost si také vybrat, s jakými nepřáteli se chcete utkat a v kolika vlnách byste si přáli, aby na vás nabíhali. Vždy budete mít na výběr sadu nepřátel, kteří budou mít rozdílnou výdrž, sílu a také rychlost. Každé další kolo bude tento výběr rozšířen o další a mnohem vytrvalejší kreatury.

unnamed3

Na konci každého kola probíhá rekapitulace toho, co jste obdrželi během vaší mise. Poměrně často budete získávat talismany, díky kterým si budete moct navýšit některé ze svých atributů (pouze v rámci jedné bitvy). A také čas od času budete obdaření speciálním sortimentem, jako je například čaj nebo suši. Tento sortiment vás postaví zpátky na nohy hlavně v momentech, kdy vaše zdraví bude strádat.

V pravém horním rohu si všimněte, že se vám zhruba každých 30 sekund připisují duše. Tyto duše využijete hlavně při hraní v režimu multiplayer.

Ve hře je i samuraj shop. Prostřednictvím něj si budete vylepšovat, jak vašeho prvního hrdinu, se kterým jdete do tažení, tak i ty ostatní, ke kterým se v průběhu hraní propracujete. U hrdinů je několik oblastí, které můžete dál vylepšovat. Například úroveň zdraví. Nebo také můžete vylepšit vaši schopnost zacházení s mečem, lukem popřípadě katanu. Povýšení vás samozřejmě bude stát vždy nějaké ty zlaté mince.

Do koupi tohoto titulu nebudete muset investovat ani korunu. Čemu se ale nevyhnete, tak tím jsou mikro transakce, které jsou v podstatě už v dnešní době na denním pořádku. Díky menšímu „úplatku“ ve prospěch Glu obdržíte Glu kredity a za ně si budete moci dokoupit další předměty a bojové vybavení.

Hrdinů, které v průběhu hraní vystřídáte, je relativně dost. Každá hlavní postava preferuje jiný typ útoku, jiný typ obrany a jiný typ zbraní. Takže až nastane moment, kdy vás váš samuraj přestane bavit, vyměníte ho za jiného hrdinu a rázem je to zase něco jiného. Samozřejmě s novým hrdinou přichází nové útoky. Takže počítejte s dalšími investicemi abyste dostali nového hrdinu na stejnou úroveň, jako toho předešlého.

unnamed5

Grafika (10/10)

Jeden z bodů, na který jsem se po shlédnutí screenů opravdu těšil. Taková paleta barev, kterou grafika disponuje, se jen tak nevidí. Prostředí je naprosto úchvatné. Japonské stromy sakura, vodopády, japonská architektura a pohoří zahalené mraky v dálce. Toto vše uvidíte na své válečné stezce a nejednou se nad tím vším pozastavíte. Pokud ne, tak si tu práci dejte. Zastavte se, složte svou zbraň a pokochejte se.

Pokud chcete mít z grafiky pořádný zážitek a budete mít možnost volit mezi stáhnutím hry na tablet nebo na telefon, jednoznačně zvolte verzi pro tablet.

Ztvárnění postav za pomocí 3D jsem se z počátku děsil a neustále se strachoval, aby se mi hlava z krku neskutálela. O pár momentů později, kdy jsem si uvědomil, že hlava je přiletovaná ke krku dostatečně pevně, objevil jsem v grafice jisté kouzlo a zamiloval si ji.

unnamed68

Zvuky (8/10)

Jelikož je celá hra postavena na samurajích a prostředí dálného východu, můžete očekávat že i tomto duchu se ponese hudební doprovod. Fanoušci bubnů budou jásat, protože se jedná o opravdu pořádný hudební doprovod, plný japonských bubnů. Takže varianta, že byste vypadli z rytmu boje, zde určitě nehrozí.

unnamed9

Ovládání (9/10)

Váš hrdina útočí automaticky sám. Jediné, co ovládáte, je pohyb do stran, speciální kouzla a přivolávaní vašich partnerů ve zbrani. U ovládání tohoto typu bývá poměrně často problém, že pole, ve kterém váš hrdina začne automaticky útočit, se aktivuje až příliš pozdě.

Toho se však tady obávat nemusíte. Bude naprosto na vás, kdy z boje budou ustupovat nebo se naopak tlačit více do předu. Ustupování funguje zároveň jako uhýbání před útoky vašich nepřátel. Tohoto obranného manévru bude užívat velmi často, protože nejednomu zombíkovi trvá, než vás udeří některou ze svých zbraní.

Suma sumarum

Na začátku jsem dal otevřenou otázku, zda se Samurai vs. Zombies Defense 2 dá řadit do kategorie těch „pravých“ her se zombie tématikou. A můj závěr je, že určitě ano.

A to hlavně díky skvělé hratelnosti a naprosto dechberoucí grafice. Pokud jste ještě neměli tu radost si tímto kouskem zpříjemnit některou z volných letních chvil, možná je na čase to konečně napravit.

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře