Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung žaluje Apple, iPhone 5 prý porušuje jeho osm patentů

Samsung žaluje Apple, iPhone 5 prý porušuje jeho osm patentů

Samsung žaluje Apple kvůli údajnému porušení jeho patentů u nové generace iPhonu. Korejský výrobce tento krok deklaroval už před představením nového modelu na trh. Keynote v Centru umění Yerba Buena bedlivě sledovali jeho právníci, kteří do médií prohlašovali, že jsou připraveni přijmout okamžité právní kroky, pokud se porušení patentů potvrdí.

V žalobě se uvádí, že Apple zneužívá neoprávněně osm patentů Samsungu. Mělo by se jednat o ty samé patenty, která Apple údajně používá i u iPodu touch, tabletů iPad a starších generací iPhonu – spor se týká zejména přenosu dat přes mobilní síť 3G.

Ve Spojených státech byl v pondělí mimo jiné zrušen zákaz prodeje tabletu Galaxy Tab 10.1. Apple Samsungu zaplatí jako náhradu za ušlý zisk 2,6 milionu dolarů. Obě technologické firmy spolu vedou několik právních bitev, jejichž konec je, zdá se, v nedohlednu. Válka mezi oběma společnostmi vypukla poté, co Apple obvinil Samsung, že otrocky kopíruje jeho produkty.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře