Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkySamsung zahajuje sériovou výrobu prvního 4bitového SSD pro spotřebitele

Samsung zahajuje sériovou výrobu prvního 4bitového SSD pro spotřebitele

Společnost Samsung oznámila, že začala hromadně vyrábět první 4bitový (QLC, čtyřúrovňová buňka) SATA disk  s nevolatilní flash pamětí (SSD) o kapacitě až 4 TB pro spotřebitelský trh. Cena nosičů bude 3 890 Kč za kapacitu 1 TB, 7 890 Kč za kapacitu 2 TB a 18 390 Kč za kapacitu 4 TB. Dostupné budou ke konci listopadu.

„Nový 4bitový SATA solid-state disk společnosti Samsung bude pro spotřebitele předzvěstí velkého přechodu na 4bitové SSD,“ uvedl Jaesoo Han, výkonný viceprezident pro prodej a marketing paměťových zařízení společnosti Samsung Electronics. „Vzhledem k rozšiřování sortimentu našich výrobků ve spotřebitelském i podnikovém segmentu se budou 4bitové terabytové SSD produkty rychle šířit po celém trhu.“

4bitový 4TB QLC SATA solid-state disk Samsung udržuje výkon na stejné úrovni jako 3bitový SSD tím, že využívá 3bitový řadič a technologii TurboWrite a současně zvyšuje kapacitu jednotky použitím 32 čipů, to vše na základě 64vrstvé 1Tb technologie V-NAND čtvrté generace. Nový disk umožňuje sekvenční čtení rychlostí 540 MB/s, sekvenční zápis rychlostí 520 MB/s a dodává se s tříletou zárukou, tvrdí výrobce.

Do konce letošního roku má Samsung v plánu představit několik 4bitových SSD pro spotřebitelský trh, a to s kapacitou 1 TB, 2 TB a 4 TB v široce používaném 2,5palcovém formátu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře