Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkySamsung začal prodávat Galaxy S5, rivala iPhonu 5S a HTC One M8

Samsung začal prodávat Galaxy S5, rivala iPhonu 5S a HTC One M8

Jihokorejský Samsung začal včera v České republice prodávat svou novou vlajkovou loď Galaxy S5. Doporučená cena špičkového telefonu s operačním systémem Android je 18 499 korun s DPH. 

S5 nabízí zákazníkům v tuto chvíli všichni tři tuzemští mobilní operátoři a také několik desítek internetových obchodů, ve kterých je průměrná cena kolem 18 300 Kč.

Samsung představil soupeře iPhonu 5S a HTC One M8 na mobilním veletrhu v Barceloně na konci února. Nový zástupce přístrojů rodiny Galaxy dostal mimo jiné čtečku otisků prstů a má lepší fotoaparát než předchozí verze S4.

Telefon je dále vybavený čtyřjádrovým procesorem a fotoaparátem s rozlišením šestnáct megapixelů, podporuje LTE, má paměť 16 GB nebo 32 GB a používá operační systém Android ve verzi 4.4.2. Displej má velikost 5,1 palce a Full HD rozlišení.

Tělo novinky S5 je voděodolné a prachuvzdorné (certifikace IP67), podobně jako u vrcholných přístrojů firmy Sony.

S5

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře