Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySamsung vyvinul velmi rychlé mobilní paměti pro Galaxy S5 a Galaxy Note...

Samsung vyvinul velmi rychlé mobilní paměti pro Galaxy S5 a Galaxy Note 4

Společnost Samsung vyrobila pomocí moderní 20nanometrové technologie nové paměťové moduly určené budoucím mobilním zařízením – smartphonům, tabletům a ultratenkým notebookům. Jako první je možná nabídnou už zařízení Galaxy S5 nebo Galaxy Note 4.

Nové 8Gb LPDDR4 paměťové čipy, o jejich vývoji korejský výrobce informoval v tiskové zprávě, nabízí až o padesát procent vyšší výkon než současné LPDDR3 moduly, přitom ale spotřebují asi o čtyřicet procent méně energie. Datová propustnost je 3200 Mbps a napětí pouze 1,1 V.

Samsung doufá, že jeho nové moduly dále posílí růst mobilního sektoru, a to především v oblasti tabletů a chytrých telefonů.

Podle serveru ZDNet asijská firma zahájí sériovou výrobu nových čipů už zkraje roku 2014. Je tedy možné, že se stihnou představit již v nástupcích smartphonů Galaxy S4 a Galaxy Note 3, které dostanou nový procesor postavený na 64bitové architektuře.

samsung

Zdroj: SamMobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Protože aby si využil 4 Gb RAM a více, potřebuješ 64-bit systém..;) Čím více RAM pro Android, tím lépe.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře