Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkySamsung vylepší prostředí TouchWiz. Galaxy S6 bude odladěný jako Nexus 6, slibuje

Samsung vylepší prostředí TouchWiz. Galaxy S6 bude odladěný jako Nexus 6, slibuje

Samsung výrazně zjednoduší často kritizované prostředí TouchWiz, které používá u svých smartphonů a tabletů s Androidem. Tvrdí to noviny Bussiner Korea. Přepracovaná nadstavba má debutovat v klíčovém modelu Galaxy S6.

Stejně jako většina výrobců smartphonů s operačním systémem Android, i Samsung vybavuje své chytré telefony vlastní uživatelskou nadstavbou. Ta se v jeho případě jmenuje TouchWiz a je častým terčem kritiky. Ať už kvůli mizerné optimalizaci, nebo nadbytku funkcí, které většina uživatelů stejně nevyužívá.

Především majitelé starších telefonů, či telefonů nižších tříd, si pak také stěžují na to, že systémová data zabírají více místa, než je zdrávo. Už brzy bychom se ale měli dočkat znatelného zlepšení. Přinejmenším podle listu Bussiner Korea.

„Zaměřujeme se na odstranění nepotřebných funkcí a zjednodušení uživatelského prostředí na úroveň Nexusu 6 od Googlu,“ uvedl pracovník korejského výrobce, který si přál zůstat v anonymitě.

Samsung má novou nadstavbu TouchWiz poprvé použít u nového modelu Galaxy S6, který představí už koncem února na veletrhu Mobile World Congress (MWC).

S6

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře