Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung uvedl v tichosti levný smartphone s Androidem Galaxy Star Pro

Samsung uvedl v tichosti levný smartphone s Androidem Galaxy Star Pro

Korejský výrobce začal prodávat smartphone Galaxy Star Pro. Zákazníky láká hlavně na nízkou cenu a podporu dvou SIM. Ta se u nového modelu pohybuje v cenové hladině okolo dvou tisíc korun. Telefon se zatím prodává v Indii. Kdy se dostane na další trhy oznámeno nebylo.

Výbava nového modelu zahrnuje čtyřpalcový displej s rozlišením 480 × 800 obrazových bodů a dvoumegapixelový fotoaparát. Použitý procesor, pravděpodobně pouze jednojádrový, architektury Cortex-A5, kmitá na taktu 1,0 GHz.

Dalším slabým místem telefonu je 512 MB RAM. Velikost vestavěné uživatelské paměti je 4 GB, smartphone však nabízí podporu paměťových karet.

Novinka podporuje dvě SIM karty a nechybí ji moduly WiFi a Bluetooth. Na druhou stranu Galaxy Star Pro podporuje pouze datové přenosy EDGE.

Telefon používá operační systém Android ve verzi 4.1 Jelly Bean. Slušnou výdrž zajišťuje baterie s kapacitou 1500 mAh. Výrobce uvádí dobu hovoru až 15 hodin a výdrž v pohotovostním režimu až 370 hodin.

Galaxy Star Pro je k dispozici na indickém trhu, kde se prodává za 111 dolarů, v přepočtu za 2100 korun.

gsmarena_001Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře