Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkySamsung umožní odinstalovat bloatware, zatím pouze v Číně

Samsung umožní odinstalovat bloatware, zatím pouze v Číně

Shanghai Consumer Council, úřad zabývající se ochranou čínského spotřebitele před několika týdny zažaloval Samsung a Oppo kvůli vysokému počtu předinstalovaných aplikací (tzv. bloatwaru). Samsung proto začal pracovat na nápravě. 

Zařízení od Samsungu, konkrétně model Galaxy Note 3 obsahuje celkem 44 předinstalovaných aplikací, z nichž lze vymazat pouhých 20 kousků. Zbylých 24 pak natrvalo zůstává uvnitř telefonu – i pokud si to uživatel nepřeje – a zabírá vnitřní úložný prostor smartphonu, ale mnohdy i paměť RAM.

Nepříjemnosti s bloatwarem, respektive hrozící soudní řízení se Samsung rozhodl napravit aktualizací, po níž majitelé zařízení od Samsungu budou moci bez jakýchkoliv problémů odinstalovat všechny aplikace, které byly v telefonu výrobcem předinstalované. Tato možnost se přitom nebude týkat pouze inkriminovaného Galaxy Note 3, ale všech modelů od Samsungu, což je velmi příjemné. Bohužel, kauza se odehrává v Číně a řešení se tak bude týkat pouze tohoto regionu. Doufejme, že se možnost odinstalovat bloatware dostane i k nám do Evropy, respektive do České republiky a na Slovensko. Neznáme totiž jediného majitele smartphonu, který by bez výhrad využíval všechny předinstalované aplikace. A co vy?

2313970_gsmarena-com

Zdroj: SD

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře