Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung ukázal vyvíjené projekty z vývojového centra Creative Lab

Samsung ukázal vyvíjené projekty z vývojového centra Creative Lab

Jihokorejský výrobce na letošním veletrhu CES vůbec poprvé představil projekty ze svého inovačního programu Creative Lab, který podporuje kreativní nápady zaměstnanců. Svou premiéru tak v Las Vegas zažil chytrý opasek Welt, sofistikovaný ovládací systém mobilních nositelných zařízení Rink či rozhraní TipTalk pro přenos zvuku.

Welt je chytrý pásek určený k běžnému nošení, který uživatelům nabízí diskrétnější cestu, jak lze využívat chytré technologie senzorů k monitoringu vlastního zdraví. Pásek dokáže zaznamenat obvod pasu, stravovací návyky a počet kroků nebo spočítá čas, který uživatel tráví vsedě. Potom tato data odešle do speciální aplikace, která je zanalyzuje a sestaví individuální plán pro zdravý životní styl, případně dietu.

1 2 3

Rink je zdokonalený ovládací systém mobilních nositelných zařízení, který zprostředkuje intuitivní a zcela nový způsob interakce s virtuálním světem. Využit by mohl být například při ovládání her pouhým gestem ruky.

6 4 5

TipTalk je pro změnu zcela nové rozhraní, jehož prostřednictvím mohou lidé poslouchat zvuk ze svých chytrých zařízení bez sluchátek nebo headsetů, a to pouhým přiložením vlastního prstu k uchu. Tip Talk zdokonaluje čistotu zvuku natolik, že je možné například přijímat hovory na veřejných prostranstvích, v místech, kde nelze mluvit hlasitě, nebo naopak v rušném prostředí, uvádí Samsung. Toto příslušenství ve formě pásku může být použito v kombinaci s jakýmkoli typem hodinek a lze jej synchronizovat se smartphony včetně funkce převádění textu do řeči (TTS).

8 9

Od svého založení v roce 2012 Samsung C-Lab podněcuje kreativní myšlení napříč společností a dodnes již podpořilo více než 100 projektů. Dosud z nich bylo 70 zcela dokončeno a 40 nápadů je nadále rozvíjeno.

V tomto roce bylo vybráno celkem devět projektů s vysokým potenciálem. Samsung těmto projektovým týmům pomohl rozjet plnohodnotné externí startupy. Například vynálezce rozhraní Tip Talk, Innomdle Lab, rozjel své nezávislé podnikání v srpnu 2015.

Zdroj: Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře