Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung se snaží umlčet majitele ohořelého Galaxy S4. Aby dostal nový telefon,...

Samsung se snaží umlčet majitele ohořelého Galaxy S4. Aby dostal nový telefon, musí stáhnout video z YouTube

Baterie u Galaxy S4 se kromě rychlého vybíjení také extrémně přehřívají a může docházet i ke zvětšování objemu a nafukování. Výjimkou ale nejsou ani případy, kdy telefon začne při nabíjení hořet.

Samsung na hlášené problémy reaguje vcelku rychle a snaží se postiženým majitelům vyjít vstříc. V případě uživatele, který vystupuje pod přezdívkou GhostlyRich, však postupuje přinejmenším nestandardně. GhostlyRich zveřejnil na YouTube video ohořelého Galaxy S4, včetně podrobného popisu, co se přihodilo. Z něj jednoznačně vyplývá, že chyba je technického rázu a že má tudíž nárok na bezplatnou výměnu zařízení.

Mladík následně navštívil operátora Rogers, u kterého telefon zakoupil, aby mu o problému řekl a zjistil, jak v případě reklamace postupovat. Pracovník pobočky mu poté, co ho vyslechl, ale doporučil, aby se obrátil přímo na výrobce smartphonu.

GhostlyRich tedy kontaktoval Samsung, který ho obratem požádal, aby mu zaslal video ukazující ohořelý Galaxy S4. To, co následovalo, když tak učinil (zastoupení Samsungu poslal odkaz na YouTube, kde video zveřejnil), ale překvapilo nejen jeho.

Korejský výrobce mu poslal obsáhlou zprávu, ve které ho vyzval, aby zmíněné video smazal, jinak prý na výměnu telefonu nemá nárok. A navíc mu i doporučil, aby o incidentu už nikde neinformoval.

Je to samozřejmě gigantická sprosťárna. Majitel poškozeného telefonu, který je mimochodem stále v záruce, má samozřejmě na reklamaci nárok i bez toho, aniž by cokoliv kdekoliv musel smazat.

Samsung si od nás kvůli tomuto jednání s přehledem vysloužil titul nejdrzejší firma světa za měsíc prosinec.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/pomatenysamsung/“/]

Zdroj: 1 2 3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. Baterie u Galaxy S4 se kromě rychlého vybíjení…. hlavně, že S4 vyhrála mezi smarphony jako mobil s nejlepší výdrží na baterii… Mirku hledej info, než to napíšeš do titulku(neřekl bych někde ke konci článku)

    • Ahoj, to se přeci nerozporuje. Rychlým vybíjením trpěla hlavně série (resp. z ní velká část přístrojů), co se prodávala v Německu. Samsung majitelům těchto telefonů nabízel bezplatnou výměnu baterie. Psal o tom třeba TechRadar (http://bit.ly/1aVVt3M). Galaxy S4 je jinak výborný telefon, o tom nikdo nepochybuje, ani nikdo nikde netvrdí opak.

    • Zdravím Honza… Tým, že vyhráva ohľadom výdrže. No neviem… mne osobne sa hrozne rýchlo vybija. Je síce pravda, že ho využívam nadmerne. Ale mal som HTC ONE a vydržal viac… zoberme do úvahy, že htc one má menší disp a menšiu kapacitu batérie…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře