Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySamsung se rozhodl zastavit prodej Galaxy Note 7. Lidé by ho raději...

Samsung se rozhodl zastavit prodej Galaxy Note 7. Lidé by ho raději měli vypnout

Samsung reaguje tak na zprávy, že problémy se vznícením baterií se objevují také u opravené verze Galaxy Note 7. Zákazníky proto vyzval, aby své přístroje vypnuli a přestali používat, dokud vše pořádně neprošetří. Podle listu Wall Street Journal Samsung svůj phablet definitivně odepsal.

Rozhodnutí přerušit prodej již podruhé za necelé dva měsíce nejen zvyšuje pochybnosti o kontrole kvality ve firmě, ale také určitě poškodí hospodaření firmy kvůli obrovským finančním nákladům souvisejícím s výměnou a pozastavením prodeje a také pověst Samsungu.

Analytici odhadují, že trvalé ukončení prodeje modelu Note 7 by stálo firmu až 17 miliard dolarů (413,4 miliard Kč) a poškodilo by důvěru spotřebitelů a mobilních operátorů v další telefony Samsungu. Galaxy Note 7 firma uvedla na trh v srpnu a přístroj měl konkurovat nejnovějšímu iPhonu. Byl dobře přijat kritiky a jeho prvním problémem byl jeho nedostatek kvůli vysokým předběžným objednávkám.

Po několika dnech od zahájení prodeje se však začaly objevovat na sociálních sítí obrázky ohořelých telefonů, což byl první náznak toho, že je s přístrojem něco v nepořádku.

Update: Stanovisko společnosti Samsung

V zájmu bezpečnosti našich zákazníků jsme zastavili prodeje a výměnu telefonů Galaxy Note7 a zároveň jsme se rozhodli definitivně ukončit jejich výrobu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře