Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySamsung představil zařízení GamePad, které promění smartphony a tablety v herní konzole

Samsung představil zařízení GamePad, které promění smartphony a tablety v herní konzole

Společnost Samsung představila v reakci na rychle se rozvíjející globální trh s mobilními hrami zařízení GamePad a aplikaci Mobile Console. Jejich cílem je obohatit herní zážitek na přístrojích oblíbené řady Galaxy. Uživatelé tak mohou ušetřit peníze a vychutnat si hry v kvalitě odpovídající herní konzoli bez nutnosti utrácet za samostatný hrací systém.

GamePad promění chytrý telefon nebo tablet v přenosnou, nebo dokonce domácí herní konzoli. Do jeho odolného ocelového rámu se dá vložit mobilní zařízení o velikosti od 4 do 6,3 palců.

Spárování probíhá přes Bluetooth a u zařízení s operačním systémem Android 4.3 (např. Note 3, S4, Note II a S III) je umožněno také jednodušší propojení GamePadu pomocí technologie NFC. Přes HDMI kabel nebo funkci AllShare Screen Mirroring mohou uživatelé připojit zařízení také k televizi a vychutnat si zážitek ze hry opravdu ve velkém.

Stiskem tlačítka „Play“ lze snadno spustit aplikaci Mobile Console, což je nová integrovaná aplikace společnosti Samsung pro hry. Aktivuje se ve spojení s GamePadem a umožňuje vyhledávat a nakupovat hry, které využívají gamepady. Aplikace Mobile Console nabízí hry z celé řady kategorií:

  • závody – např. Need for Speed Most Wanted od společnosti Electronic Artsa Asphalt 8 od společnosti Gameloft: Airborne
  • střílečky – např. Modern Combat 4: Zero Hour;od společnosti Gameloft
  • sportovní hry – např. Virtua Tennis Challenge od společnosti SEGA
  • akční tituly – např. Gangstar Vegas od společnosti Gameloft

Aplikace Mobile Console je ke stažení v obchodě Samsung Apps nebo poklepáním na tlačítko „PLAY“ umístěné na GamePadu. Nabízí 35 samostatných her, přičemž v roce 2014 přibude mnoho dalších titulů.

Uvedení na český trh je plánováno na leden 2014 za cenu 1 999 Kč s daní.

image01

Podrobnější informace o zařízení a další multimediální obsah včetně fotografií naleznete na této adrese.

Specifikace výrobku Samsung GamePad:

smart

Zdroj: TZ Samsung

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře