Pátek, 7 června, 2024
DomůNovinkySamsung představil tablety Galaxy Tab S s osmijádrovým procesorem a superdispleji

Samsung představil tablety Galaxy Tab S s osmijádrovým procesorem a superdispleji

Společnost Samsung oficiálně představila nové tablety Galaxy Tab s nejjemnějším Super AMOLED displejem na trhu. Potěší také čtečka otisků prstů, osmijádrový procesor a profil tenký pouze 6,6 milimetru.

Oba přístroje mají design, který Samsung už použil mnohokrát. Na jejich zadní straně však výrobce použil imitaci děrované kůže, jakou nalezneme u smartphonu Galaxy S5. Přední části tabletů pak dominuje špičkový WQXGA (2560 × 1600 pixelů, poměr stran 16:10) Super AMOLED displej, který poskytuje více než 90procentní barevného pokrytí Adobe RGB. Současně má nadstandardní kontrastní poměr 100 000:1, který dodává hlubší a realističtější obraz díky ještě tmavší černé a zářivější bílé.

Pod displejem je hardwarové tlačítko domů, v němž je integrována čtečka otisků prstů a senzorové tlačítka zpět a vyvolání kontextové nabídky. U Galaxy Tabu 10.5 jsou ovládací prvky umístěny na delší straně, Galaxy Tab S 8.4 je naopak koncipován pro používání na výšku.

Tablety mají profil o rozměru jen 6,6 mm a váží 294 gramů (8,4 palce), resp. 465 gramů (10,5 palce). V případě menšího modelu jsou zbylé rozměry 125,6 × 212,8 milimetru, u většího 247,3 × 177,3 milimetru.

image01

Výkon u modelů s WiFi zajišťuje osmijádrový procesor Exynos 5 Octa. Verze s WiFi a LTE mají čtyřjádrový Snapdragon 800. Výbava dále zahrnuje operační systém Android 4.4 KitKat s prostředím TouchWiz, 3 GB RAM a uživatelskou paměť 16 GB nebo 32 GB. V Česku se obě novinky budou prodávat jen s 16 GB prostoru, nicméně paměť lze navýšit microSD kartami, takže to zase až tolik nevadí.

Nové Samsungy nabízí také řadu vylepšených funkcí produktivity a zabezpečení, které poskytují uživatelům možnost vykonávat více věcí najednou snadno a bezpečně. Uživatelé mohou kdekoli doma volat a přijímat hovory ze svého telefonu přímo na tabletu bez ohledu na to, kde se jejich telefon s aktivovanou funkcí Přesměrování hovorů přes SideSync 3.0 přesně nachází.

Výrobce se dále chlubí skutečným multitaskingem, takže lze surfovat na webu, sledovat videa, sdílet obsah a současně telefonovat, aniž by bylo nutné některou činnost ukončit. Prostřednictvím Quick Connect tablet rychle najde okolní zařízení a propojí se s ním, což je ideální pro snadné sdílení obsahu. Tyto funkce jsou k dispozici v obou verzích WiFi i LTE.

Mezi další užitečné funkce patří režim Více uživatelů, který umožňuje vytvářet si vlastní osobní optimalizovaný profil, nebo také bezpečný a pohodlný přístup přes zabudovanou čtečku otisků prstů a speciálně navržený režim Kids s vlastní rozhraním a aplikacemi uzpůsobenými pro děti.

Na českém trhu budou tablety Galaxy Tab S 8.4 a Galaxy Tab 10.5 dostupné v červenci 2014 za následující doporučené maloobchodní ceny:

  • Galaxy Tab S 8.4 WiFi – 11 799 Kč s DPH
  • Galaxy Tab S 8.4 WiFi/LTE – 14 599 Kč s DPH
  • Galaxy Tab S 10.5 WiFi – 14 599 Kč s DPH
  • Galaxy Tab S 10.5 WiFi/LTE – 17 499 Kč s DPH

image02

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře